treinkaartje duurder
Geplaatst door: tj.daems op: 23-04-2014 11:49
Men heeft weer wat ontdekt om de reizigers meer te laten betalen.tijdens de spitsuren. het werkt gewoon niet, omdat er nu eenmaal reizigers (arbeid/leerlingen) niet op een ander tidstip kunnen reizen. Accepteer dat het reizigersaanbod gewoon te veel is voor het openbaar vervoer. Kijk maar eens naar Japan. Je moet er gewoon mee leren leven.
Reactie door marijke1953 op 23-04-2014 13:24
Wat is uw stelling? Je moet leven met volle treinen? Liever dat NS daar iets aan doet, bijvoorbeeld dmv prijsprikkels.
Reactie door zoekster op 23-04-2014 14:21
Die prijsprikkels helpen niet. Je kunt niet dan maar te laat op je werk komen. En mensen die gewoon een dagje ergens naartoe gaan met de trein, gaan nu ook al niet in de spits reizen. Misschien dat er wel meer mensen weer de auto pakken, al is in de file staan ook geen pretje.
Het is gewoon een verkapte prijsverhoging onafhankelijk van de gewoonlijke jaarlijkse verhogingen.
Reactie door valerius-2 op 23-04-2014 16:10
Het is een poging om de drukte te kunnen verdelen. Maar of dat gaat lukken? Daar geloof ik niet in. Men gaat niet voor zijn plezier in de spits in de trein zitten.
Reactie door pieterwolters op 23-04-2014 19:58
Ik vind het niet zo'n gek systeem om de prijzen af te laten hangen van de drukte. En niet op een ander tijdstip kunnen reizen? Dat is meestal een eerste reactie bij veranderingen, maar de praktijk wijst vaak anders uit. Als iedereen die wel flexibele tijden kan hanteren het gaat doen, is er meteen meer dan genoeg ruimte. Deze differentiatie zorgt meteen voor een efficiëntere inzet van materiaal en mensen (als iedereen tijdens de piek blijft reizen heb je meer wagons nodig die slechts een klein deel van de dag nodig zijn).
Reactie door pieterwolters op 23-04-2014 20:00
Quote: valerius-2 schreef op woensdag 23 apr 2014, 16:10: Het is een poging om de drukte te kunnen verdelen. Maar of dat gaat lukken? Daar geloof ik niet in. Men gaat niet voor zijn plezier in de spits in de trein zitten.einde Quote
Veel mensen doen dat uit gewoonte. Ik zie het bij mij op het werk ook. We mogen zelf bepalen waar en wanneer we werken en hoe laat we op kantoor komen en weggaan. En er zijn nog steeds mensen die op het drukste moment van de dag naar kantoor reizen en dan klagen over de drukte op de weg. Terwijl je net zo makkelijk thuis om 8 uur kunt beginnen en na 9 uur van huis kunt vertrekken. Dit gaat uiteraard niet bij ieder soort werk, maar als de mensen die deze mogelijkheid hebben het doen, zijn de grootste problemen in het verkeer opgelost.
Reactie door diemenees op 02-05-2014 14:31
Lang, lang niet iedereen MOET op een bepaalde tijd en moet van/naar werk-in feite is zelfs in die spitsuren maar een minderheid van de reizigers uit het werk (voor naar het werk-voor 9.00 is het in feite al duurder). Als je maar 5-10% van de spitsreizigers zou kunnen bewegen wat eerder of later te gaan, dan heb je al veel gewonnen. Bovendien belooft NS juist de kaartjes in de daluren goedkoper te maken. En er is nog NIKS besloten-als het doorgaat, pas over 2 jaar en dan eerst met 2 jaar proefnemen en uittesten. Je gilt alweer voor je geslagen wordt. Al zullen de vele zwartkijkers nu al brommen dat ze allang weten wat er uitkomt.
Dit is niks nieuws-in veel andere landen wordt dit al lang en nog veel extremer gedaan. En bvb de nieuwe abonnementen van NS spelen er ook al op in-gelden niet tussen 16.00-18.30 voor korting.
Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?
Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!