Supermarkt prijsonderzoek Kassa Magazine
Geplaatst door: triogap op: 10-08-2010 10:45
Hallo allemaal,
Dit is mijn eerste post op dit forum. Ik hoop dat er nog meer zullen volgen. Maar laten we eerst kijken hoe het bevalt.
Vannochtend kwam ik bij de C1000. Waar ik een grote poster tegenkwam met het statement "Wij zijn de goedkoopste." Iets wat ondersteunt werd door pagina's 56 en 57 uit het kassa tijdschrift van aug/sep 2010(Deze pagina's zitten ook in het inkijk exemplaar op deze site). Na thuis grondig gekeken te hebben naar het tijdschrift en de bonnetjes waaruit dit resultaat moet blijken, was het mijn mening dat het resultaaat wat voorbarig was.
De eerste reden dat ik deze stelling doe is dat het onderzoek onder een klein aantal supermarkten is gedaan. Toegegeven zijn het wel de grote supermarkten. Maar als je begint met de stelling dat verder reizen voor een betere prijs wel eens voordeliger zou kunnen zijn is het niet onlogisch om te denken dat je dan ook naar een Nettorama ofzo zou kunnen gaan, Die volgens de onderzoeken van de consumentenbond al enkele jaren zeer scherp geprijsd blijkt te zijn.
De tweede reden vergde wat meer moeite om uit te werken. Hierin gaat het er namelijk om of de C1000 echt wel de goedkoopste van de onderzochte supermarkten is. Ik heb alleen de bonnen van de C1000 en de Jumbo vergeleken. Ik heb hier even een lijst gemaakt van alle producten waarop de C1000 goedkoper is dan de Jumbo.
- Perssinaasappelen 60 cent
- Wasverzachter huismerk 59 cent
- Krat Bavaria 7 cent
- Kipfilet 101 cent
- Fruitbiscuit Sultana 18 cent (omgerekend naar hoeveelheid bij C1000)
- Andrelon Shampoo 4 cent
De grote prijsverschillen hier zitten in produkten(Perssinaasappelen en Kipfilet) waarvan de prijs sterk verschilt van week tot week of soms zelfs van dag tot dag. Ook de wasverzachter geeft een sterk vertekent beeld. Hierin is de C1000 Basis (sub-huismerk, euroshopper equivalent) vergeleken met het Jumbo huismerk. Als je Lidl en Aldi niet laat meedoen omdat je hun merk niet kan vergelijken met A-merk kan je C1000 Basis ook niet vergelijken met Jumbo Huismerk.
Het totaal verschil tussen de twee supermakrten was 143 cent (inclusief de omrekening van de Fruitbiscuits). Als we de produkten schrappen die ik niet ter discussie gesteld heb komt de Jumbo als goedkoopste uit de bus. Natuurlijk is het niet eerlijk tegenover de C1000 om dit gelijk te doen. Ze steken er namelijk veel moeite in om de vleesafdeling goedkoop te houden. Maar de conclusie dat C1000 de goedkoopste is vind ik toch wat voorbarig.
Als laatste wil ik het schrappen van Lidl en Aldi ook nog even ter discussie stellen. Het is zeker waar dat niet alle produkten van deze supers kunnen opboksen tegen de A-merken. Maar er zijn ook wel degelijk produkten die door de consumenten als beter ervaren worden(Gebleken uit onderzoek van Kassa zelf).
Ik ben zelf werkzaam bij de Lidl. En ben daarom wel geinterreseerd in dit soort onderzoeken. Ik wil hierbij trouwens niet zeggen dat Lidl perse de beste keuze is.
Graag hoor ik van jullie of ik iets zinnigs heb gezegd. Of hebben jullie zoiets wat is dat groentje nou weer aan het uitkramen.
Reactie door hutch op 10-08-2010 11:25
Nou 'groentje', welkom op deze site...... en dat 'groentje' is heel goed bezig geweest. Ga zo door!
Bij elk bedrijf dat gebruik maakt van uitslagen (van testen van bepaalde consumentensites), zet ik altijd grote vraagtekens bij. Want zij zullen altijd (!) alleen maar de, in hun ogen, voordelige zijde laten zien.
Er zijn zelfs sites die totaal ten onrechte gebruik maken van de goede naam van bepaalde sites. Dit heb ik in het verleden ook al keihard aangetoond. Zelfs dat die sites gedwongen werden, om hun uitspraken en logo's (van die consumentensites) onmiddellijk te verwijderen.
Maar goed, je kunt nooit zeggen dat een bepaalde winkel altijd goedkoper is dan een andere winkel. En zoals u het zelf ook al (indirect) zegt: soms prefereer ik liever een bepaald huismerk boven een zogenaamd 'A' merk. Maar ja, smaken verschillen, zowel letterlijk als figuurlijk.
ZIe het maar als 'verkooppraatjes'.......
Gr. Hutch
Reactie door triogap op 10-08-2010 11:32
Quote: hutch schreef op dinsdag 10 aug 2010, 11:25: ZIe het maar als 'verkooppraatjes'.......einde Quote
Dank voor de reactie. Dat vind ik nou ook net het jammerlijke. Mijn commentaar was in dit geval buiten de C1000 ook zeker richtings Kassa gericht. Vanuit C1000 begrijp ik namelijk zeer goed dat ze de kans aangrijpen om zichzelf te bevestigen. Kassa zou ook kunnen proberen in hun artikel wat meer te nuanceren en zo minder een zwart wit beeld te geven.
Reactie door birdies op 10-08-2010 12:30
............Kassa zou ook kunnen proberen in hun artikel wat meer te nuanceren en zo minder een zwart wit beeld te geven.......
Helemaal met je eens; telt overigens niet alleen voor dit 'prijsvergelijkend onderzoekje'. Voor gedegen en goed onderbouwd onderzoek is een redactie c.q. programma als Kassa niet competent genoeg n.m.m.
Reactie door read op 10-08-2010 14:20
triogap
Wij bezoeken aan de hand van de prijzen AH, Jumbo, C1000 en de Lidl. Na verloop van tijd (pakweg een half jaar) kopen we steeds meer produkten bij de Lidl. Waarom? meestal is hetzelfde of vergelijkbare produkt goedkoper en kwalitatief (veel) beter. Met name het fruit, de salades en het broodbeleg maar ook de andere vleeswaren zijn van prima kwaliteit De wekelijke koopjes zijn ook interessant. Laatst heb ik nog sportschoenen gekocht voor 14,95 euro. Ze zitten en lopen perfekt en zijn niet te onderscheiden van het merk Adidas. Kortom: de konklusie die Kassa trekt is op zijn minst voorbarig en eenzijdig.
Pedro.
Note: ik heb er geen bezwaar tegen, dat bovenstaande tekst gebruikt wordt voor reclame-doeleinden.
Reactie door invalide op 11-08-2010 08:58
Mijn ervaring;
Komkommers bij AH goedkoper maar ik betaal liever meer voor verse en goede van Lidl.
Vloeibare wasmiddelen; Lidl was in Tros Radar test beste en goedkoopste maar Action die al jarenlang Subliem in 3 liter flessen, en ik zag na 1x Lidl geen verschil behalve dat het duurder was.
Dus hou ik altijd rekening met niet geteste huismerken zoals Action die bepaald niet om wasmiddelen als supermarkt bekend staat ook rekening.
Dus als iemand goedkoper is met verse producten, hoe is de kwaliteit en bij dezelfde producten, Sultana is in zoveel smaken en had U de echte van Verkade of die namaak van de huismerken.
Alleen Lidl is gelijkwaardig aan Verkade Sultana maar heeft geen 5x3 maar 6x3 erin zitten.
Wel heeft Lidl minder keuze met slechts 3 smaken.
Verder moet je bij Kip producten soms rekening houden met ingespoten water dus je moet het gewicht nemen als je het uit de pan haalde, 4 tot 8% water is mogelijk!
Reactie door pukkeltje op 06-11-2014 09:55
wat moei ik met wasverzachter, plofkip, sultana fruitcrackers, andrelon shampoo, perssinaasappelen en bavaria etc ? dit onderzoek is dus niet representatief. wasverzachter is onzin, gewoon een keer minder spoelen, blijft er ook waspoeder inzitten, persinasappplen zijn opgefokt door gassen, shampoo, weggooien, wassen met groene zeep is het beste en minder vervuilend.
Reactie door 1953 op 07-11-2014 02:57
Quote: pukkeltje schreef op donderdag 6 nov 2014, 09:55: wat moei ik met wasverzachter, plofkip, sultana fruitcrackers, andrelon shampoo, perssinaasappelen en bavaria etc ? dit onderzoek is dus niet representatief. wasverzachter is onzin, gewoon een keer minder spoelen, blijft er ook waspoeder inzitten, persinasappplen zijn opgefokt door gassen, shampoo, weggooien, wassen met groene zeep is het beste en minder vervuilend. einde Quote
Weer een oude koe, van meer dan vier jaar oud, uit de sloot opgevist.
Forumstarter is een blauwe maandag hier alom vertegenwoordigd geweest en gelet op de status quo zal deze nimmer meer ten tonele verschijnen.
Reactie door triogap op 07-11-2014 06:13
Quote: 1953 schreef op vrijdag 7 nov 2014, 02:57: Weer een oude koe, van meer dan vier jaar oud, uit de sloot opgevist.
Forumstarter is een blauwe maandag hier alom vertegenwoordigd geweest en gelet op de status quo zal deze nimmer meer ten tonele verschijnen.einde Quote
Just to prove you wrong.
Maar pukkeltje maakt een interessant punt. Volgens mij was dit ook de strekking van mijn originele post. Al moet ik eerlijk toegeven dat ik mijn denk stappen niet meer kan reproduceren. Het uiteindelijke doel was in ieder geval dat deze onderzoeken vaak niet representatief zijn, maar wel als zodanig aan de klanten van de winnende winkels worden gepresenteerd.
Daarnaast gebruik ik ook geen van de producten door pukkeltje worden aangedragen. Maar ik kan wel begrijpen dat de gebruikte boodschappen lijst niet voor iedereen overeen gaat komen. Wat dat betreft zou er een systeem/website moeten zijn, waar consumenten hun boodschappen lijstje met prijzen achtergelaten en de site dan een bredere weergave biedt van de werkelijke prijsverschillen.
Reactie door de motormuis op 14-11-2014 17:27
Lidl en ook de Aldi hebben gewoon goede producten.
En ze zijn meestal goedkoper dan de andere supermarkten.
En waarom zouden alleen a merken goed zijn ??
Dat is gewoon onzin. Ook wij kopen ook producten bij
de Lidl en de Aldi en hebben geen klachten. En ook de artikelen
die zij verkopen wat dan geen artikelen zijn die je verwacht daar
te kunnen kopen zijn ook goed.Bedoel dan oa gereedschap, computers ed.
En bij hen krijg je ook nog eens 3 jaar garantie op die producten.
Waar krijg je dat tegenwoordig nog ??
Reactie door 1953 op 15-11-2014 02:48
Quote: triogap schreef op vrijdag 7 nov 2014, 06:13: Quote: 1953 schreef op vrijdag 7 nov 2014, 02:57: Weer een oude koe, van meer dan vier jaar oud, uit de sloot opgevist.
Forumstarter is een blauwe maandag hier alom vertegenwoordigd geweest en gelet op de status quo zal deze nimmer meer ten tonele verschijnen.einde Quote
Just to prove you wrong.
Maar pukkeltje maakt een interessant punt. Volgens mij was dit ook de strekking van mijn originele post. Al moet ik eerlijk toegeven dat ik mijn denk stappen niet meer kan reproduceren. Het uiteindelijke doel was in ieder geval dat deze onderzoeken vaak niet representatief zijn, maar wel als zodanig aan de klanten van de winnende winkels worden gepresenteerd.
Daarnaast gebruik ik ook geen van de producten door pukkeltje worden aangedragen. Maar ik kan wel begrijpen dat de gebruikte boodschappen lijst niet voor iedereen overeen gaat komen. Wat dat betreft zou er een systeem/website moeten zijn, waar consumenten hun boodschappen lijstje met prijzen achtergelaten en de site dan een bredere weergave biedt van de werkelijke prijsverschillen.einde Quote
Dan is blijkbaar toch 'een slapende hond wakker gemaakt'. Gebeurt niet vaak.
Reactie door 1953 op 15-11-2014 02:52
Quote: de motormuis schreef op vrijdag 14 nov 2014, 17:27: Lidl en ook de Aldi hebben gewoon goede producten.
En ze zijn meestal goedkoper dan de andere supermarkten.
En waarom zouden alleen a merken goed zijn ??
Dat is gewoon onzin. Ook wij kopen ook producten bij
de Lidl en de Aldi en hebben geen klachten. En ook de artikelen
die zij verkopen wat dan geen artikelen zijn die je verwacht daar
te kunnen kopen zijn ook goed.Bedoel dan oa gereedschap, computers ed.
En bij hen krijg je ook nog eens 3 jaar garantie op die producten.
Waar krijg je dat tegenwoordig nog ??
einde Quote
Lidl heeft vanwege een wekelijks thema altijd andere producten in de verkoop.
Je moet alleen bij de Aldi niet voor een garantieclaim op uw 3 jaar garantie komen, na 30 dagen, dan is het 'lijden in last' voor u, Aldi zet dan 'de hakken in het zand' en wijst of wees dan voor de garantieaanspraak naar de fabrikant. Onwettig!
Reactie door pieterwolters op 15-11-2014 10:25
Quote: birdies schreef op dinsdag 10 aug 2010, 12:30: ............Kassa zou ook kunnen proberen in hun artikel wat meer te nuanceren en zo minder een zwart wit beeld te geven.......
Helemaal met je eens; telt overigens niet alleen voor dit 'prijsvergelijkend onderzoekje'. Voor gedegen en goed onderbouwd onderzoek is een redactie c.q. programma als Kassa niet competent genoeg n.m.m.einde Quote
Ze zullen best wel competent genoeg zijn, maar als je een consumentenprogramma of magazine maakt met genuanceerde informatie verkoopt het niet zo lekker.
Reactie door pieterwolters op 15-11-2014 10:27
Quote: 1953 schreef op zaterdag 15 nov 2014, 02:52:
Je moet alleen bij de Aldi niet voor een garantieclaim op uw 3 jaar garantie komen, na 30 dagen, dan is het 'lijden in last' voor u, Aldi zet dan 'de hakken in het zand' en wijst of wees dan voor de garantieaanspraak naar de fabrikant. Onwettig!einde Quote
Klopt, maar iedere klant die zich laat afpoeieren scheelt weer kosten voor Aldi. Het is heel makkelijk om lage prijzen te berekenen als je de kosten voor aftersales niet hoeft te berekenen. En dat zit bij normale zaken wel in de verkoopprijs versleuteld. Iets met "voor een dubbeltje op de eerste rang willen zitten".
Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?
Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!