Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Spaarloon gekopeld aan lijfrente ? De pineut !

Geplaatst door: menno19 op: 29-11-2011 16:24
Stelling : Iedereen die zijn spaarloon gebruikt voor een lijfrente (polis) heeft financieel probleem ! Je vooraftrek (bijv spaarloon regeling) komt te vervallen, maar je mag wel aan het einde van de rit over je gepsaarde geld inkomstenbelasting gaan betalen ! In ons geval loopt de lijfrente polis (afgesloten in 1995) tot 2021 en mogen we nog 10 jaar jang het minumum bedrag van 2x51 euro per maand storten om onze polis veilig te stellen / afspraken na te komen... nl. een minimaal gegarandeerde uitkering op het einde van de looptijd. Premievrij maken (= stoppen met betalen, maar je geld laten staan) betekent namelijk dat je daarmee allerhande - in jaren opgebouwde rechten (bijv een gegarandeerde uitkeing op de einddatum) - verliest ! Zo bleek uit de berekeningen en " het wurg-voorstel " die ik van AEGON binnen kreeg. Ik schrok mij rot ! Ik ben er al een paar weken mee bezig, maar wij zijn, hoe dan ook, degene die van ons spaargeld 35% de rekening betalen (aan de belasting en de AEGON) vanaf 1 jan as .. En dat 10 jaar lang op een totaalbedrag van 12.500 Euro. En je hoort er niemand over.. Zoooo vreemd vind ik dat ? Ook hiervoor geldt, waar haal ik mijn goede raad vandaan ? Sparen voor later, zodat je je eigen broek op kunt houden en daarin zelf verantwoordelijkheid neemt, wordt dus nu domweg gestraft. Ik zou niet anders weten. Het is te idioot voor woorden. Wie weet raad ? Vriendelijke groeten, Menno
Reactie door rjw op 30-11-2011 10:07
Je zou eens kunnen kijken of je een pensioengat hebt. Zo ja, dan kan het zijn dat je de premies alsnog kunt aftrekken van de belasting.
Reactie door pino123 op 30-11-2011 13:26
De polis kan je gewoon voortzetten. Dat gaat je netto niet opeens meer dan 2maal €51,-- kosten, aangezien je nettoloon wordt verhoogd. Het kost je wel enkele tientjes per maand meer!
Reactie door menno19 op 30-11-2011 13:47
Quote: rjw schreef op woensdag 30 nov 2011, 10:07: Je zou eens kunnen kijken of je een pensioengat hebt. Zo ja, dan kan het zijn dat je de premies alsnog kunt aftrekken van de belasting. einde Quote Dank voor je reactie. Ja daar heb ik (uiteraard) naar gekeken, mar er er schijnbaar maar heel weinig nodig om geen pensiengat te hebben. Kortom, ik kom dfaarvoor niet in aanmerking. Helaas pindakaas .. maaar dank voor het meedenken !
Reactie door menno19 op 30-11-2011 13:49
Quote: pino123 schreef op woensdag 30 nov 2011, 13:26: De polis kan je gewoon voortzetten. Dat gaat je netto niet opeens meer dan 2maal €51,-- kosten, aangezien je nettoloon wordt verhoogd. Het kost je wel enkele tientjes per maand meer!einde Quote Begrijp ik je goed dat je mij dus gelijk geeft ? Ik spaar, maar het levert mij zo weinig op dat het mij geld gaat kosten. Of aan de belastingdienst (inkomstenbelasting aan het einde van de rit, of in mijn geval, AEGON of zelfs allebei...)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor