rode kruis
Geplaatst door: getty op: 03-02-2010 16:42
Ik heb onlangs 2 x geld gedoneerd voor een goed doel, haiti en serieus request. Ik heb en had geen banden met het rode kruis. Ik sta ingeschreven bij het bel me niet register. Nu word opeens door het rode kruis ('s avonds om 21.30!) gebeld met een donateurpraatje. Ik ben hier niet van gediend en vind het absurd dat wanneer je geld geeft voor een aanmalig goed doel, je blijkbaar opeens gebeld mag worden ondanks je registratie bij bel me niet. Ik heb hierover inmiddels bij consuwijzer geklaagd maar ben benieuwd of meer mensen dit al ervaren hebben.
Reactie door getty op 03-02-2010 16:43
" aanmalig " is natuurlijk eenmalig...
Reactie door tdehond op 03-02-2010 16:54
Dit is simpel op te lossen door gebruik te maken van uw recht op verzet.
Stuurt u een email naar:
service@redcross.nl
en geeft daar aan dat u niet meer door Rode Kruis benaderd wilt worden.
Geeft aan dat u gebruik maakt van uw Recht van Verzet en verzoek uw adres en telefoon gegevens te verwijderen of u te plaatsen op de suppressie lijst ( lijst van mensen die niet meer benaderd mogen worden)
Zie o.a. HIER
( http://www.consuwijzer.nl/Overige_pagina_s/Over_ons/Samenwerking/Betrokken_organisaties/Alle_organisaties/College_bescherming_persoonsgegevens_CBP)
HIER
Reactie door read op 03-02-2010 16:56
Dag getty,
Bij een eenmalige donatie, denk je nou niet meteen aan een reeds bestaande klantenrelatie (zodat zij het recht hebben om te bellen). Wel is het zo, dat jij waarschijnlijk op die donatie-avond jouw telefoonnummer hebt gegeven. En dat zou dan inhouden. dat je het wel een beetje aan jezelf te wijten hebt.
Pedro.
Reactie door getty op 03-02-2010 16:58
Quote: read schreef op woensdag 3 feb 2010, 16:56: Dag getty,
Bij een eenmalige donatie, denk je nou niet meteen aan een reeds bestaande klantenrelatie (zodat zij het recht hebben om te bellen). Wel is het zo, dat jij waarschijnlijk op die donatie-avond jouw telefoonnummer hebt gegeven. En dat zou dan inhouden. dat je het wel een beetje aan jezelf te wijten hebt.
Nee hoor u hebt het niet juist. Ik heb beide donaties via internet (i deal)gedaan en zelfs aangevinkt geen contact te willen, dus ik ben hier niet de slechterik....
Reactie door read op 03-02-2010 17:32
Dag getty,
Wat ik dan niet begrijp is, hoe zij dan ineens aan jouw nummer komen.
Pedro.
Reactie door getty op 03-02-2010 17:39
Ik heb geen geheim nummer ben dus gewoon op te zoeken voor een ieder.
Reactie door tdehond op 03-02-2010 18:18
Quote: getty schreef op woensdag 3 feb 2010, 17:39: Ik heb geen geheim nummer ben dus gewoon op te zoeken voor een ieder. einde Quote
Dit gewoon opzoeken zou een overtreding van de wet zijn. Na gebruikmaking van uw Recht van Verzet dan zou de wet dubbel overtreden worden.
U kunt o.a. HIER
een signaal afgeven.
( https://www.cbpweb.nl/signaal/signaal_nieuw.htm)HIER
Reactie door d.aniquee op 28-02-2010 16:54
Ik heb ook gedoneerd bij Serious Request en hetzelfde is mij overgekomen.
Ik heb het telefoontje direct afgekapt door te zeggen dat ik niet geinteresseerd ben in dergelijke verkooppraatjes en dat ze blij moeten zijn met de donatie die ik al heb gemaakt.
Zelf ben ik 15 jaar en ik vind het niet normaal dat iemand van mijn leeftijd al wordt lastiggevallen met dergelijke verkooppraatjes.
Reactie door read op 28-02-2010 17:16
d.aniquee
Dan zou ik wél even met naam en toenaam (maar zonder telefoonnummer) schriftelijk bij hen aangeven, dat je bij deze goede-doelen-organisatie nooit meer een donatie aan hen zult doen.
Suses en vriendelijke groet,
Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?
Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!