Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

ProVeiling en misleiding

Geplaatst door: feyn op: 25-04-2015 16:13
Op een internetveiling van ProVeiling een nieuwe heggenschaar gekocht voor ruim € 168,00. Bij desbetreffende kavel was geen merk en typeaanduiding vermeld. Het merk en type bleken wel vermeld op de handleiding gevoegd bij de geleverde heggenschaar. Eerst toen was na te gaan dat deze heggenscharen (nieuw) op het internenet in Nederland te koop worden aangeboden voor € 90,00 à € 100,00 inclusief btw. ProVeiling blijkt dus bij verkoop belangrijke - beschikbare - informatie achter te houden. Dat is opzettelijke misleiding. Te meer omdat op kavelfoto op de veilingsite de merksticker van de heggenschaar was verwijderd. Bij reclamering blijken zij zich als verkopende partij ten onrechte te verschuilen achter een 'opdrachtgever'. Tevens wijzen zij op de onderzoeksplicht van de koper, maar die wordt bijgevolg in ernstige mate belemmerd door het verwijderen en het niet benoemen van essentiele gegevens. Wat zijn ervaringen van anderen met ProVeiling?
Reactie door hänschen klein op 25-04-2015 17:11
Verschuilen is niet de juiste uitdrukking. Ze nemen geen verantwoordelijkheid en dat staat duidelijk te lezen in de voorwaarden...... Een artikel of partijen kopen via een veiling vereist enige kennis van zaken en wordt helemaal zonder bezichtiging een casinohandeling, zoals blijkt. Maar bedankt voor de informatie..........
Reactie door valerius-2 op 25-04-2015 22:12
Als u daar intrapt dan is het gewoon geen kennis van het artikel te hebben en laat u zig opjagen , maar daar worden veilingen dan ook bekend mee.
Reactie door newmikey op 26-04-2015 11:43
Tsja, internetveilingen spelen op de hebberigheid van mensen. Zie het positiever in: dit gebeurt u niet nòg eens!
Reactie door van leyden op 26-04-2015 16:22
" Veiling" op zich is al misleidend, er wordt niks geveild, de eventuele koper heeft het gewonnen van de botjes, die ook meebieden zolang het gewenste verkoopbedrag nog niet in zicht is. Is ook geen kunst, als je maar genoeg biedt. Iedereen die meedoet met veilingen is in mijn ogen niet goed wijs, je wordt altijd belazerd of ze proberen het.
Reactie door van leyden op 26-04-2015 16:27
Alle veilingen zijn oplichting totdat het tegendeel bewezen wordt. Dat gebeurt nooit, kan ook niet, het enige wat dan boven tafel komt is het bedrog.
Reactie door van leyden op 26-04-2015 16:37
Snap werkelijk niet waarom mensen nu nog meedoen met die oplichting die veiling genoemd wordt. Iedereen weet nu toch wel / behoort te weten dat er altijd botjes meebieden. Het is nooit een veiling, in het beste geval kan je het een loterij noemen, met eigen verzonnen regeltjes. De eigenaar bepaalt altijd wie er wint en wat er betaald moet worden. Over de zogenaamde "centenveilingen" wil ik het niet eens hebben, zelfde laken en pak. Wordt tijd dat die criminelen een keer aangepakt worden. Maar dat gaat nooit gebeuren, te veel werk en te weinig inkomsten voor de overheid. Dan heeft het geen prioriteit, dit in tegenstelling tot iets te hard rijden, dat is levensgevaarlijk.
Reactie door curly op 28-04-2015 08:28
Via internet kopen is wel n's handig. Toch liever zien en keuren in de winkel, hierna kopen is mijn devies, met garantie.. Horticoop en Welkoop zijn agrarische winkels waar je specifiek professioneel tuingereedschap kunt kopen. Een scala aan artikelen. Ook voor als particulier! HorticoopWelkoop
Reactie door 1953 op 30-04-2015 00:52
U heeft zelf onderzoeksplicht moeten doen.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!