Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

proef belastingdienst 2015

Geplaatst door: kassabg op: 13-02-2015 11:31
De belastingdienst meldt in de aangiftebrief d.d. 28/2/15 dat ik mee doe met een proef: "Wij houden een proef om te voorkomen dat iedereen op hetzelfde moment aangifte doet. U kunt aangifte doen van 1 maart tot 1 mei. Doet u aangifte vóór 1 april dan krijgt u vóór 1 juli bericht. Krijgt u na 1 juli bericht, dan berekenen wij belastingrente als u moet betalen." Leuker kunnen ze het niet maken, wel steeds gekker. De proef is zeer onduidelijk beschreven. Letterlijk valt te lezen, dat als men binnen de gestelde termijn (vóór 1 mei) doet, er een boete volgt. Onduidelijk is de hoogte van de boete (rentepercentatge en periode). En als de belastingdienst vertraging oploopt en na 1 juli bericht, volgt ook de boete. Het is bizar. Natuurlijk valt uitstel aan te vragen e.d. maar deze proef en de communicatie erover, is erg vreemd. Vanwege nieuwe regels, zullen veel mensen dit jaar moeten betalen en hiermee te maken krijgen. Beste Kassa, kunt u hier een item van maken?
Reactie door edrick3 op 13-02-2015 12:54
Voor contact met de redactie (....Beste Kassa, kunt u hier een item van maken?....) klik onderaan deze pagina onder Algemeen op 'Contact met Kassa'.
Reactie door tijger1 op 13-02-2015 14:51
Als u vóór 1 april aangifte doet, garandeert de belastingdienst dat u vóór 1 juli een aanslag krijgt. Uiteraard zonder belastingrente. (dat is geen boete). Doet u later asngifte geldt die garantie niet en kan het zijn dat de aanslag ná 1 juli wordt opgelegd en betaalt u wel rente. Dus niet onduidelijks aan. Rentepercentage is 4%. Als u wilt weten over welke periode dat berekend wordt, kunt u dat op de site van de belastingdienst nalezen.
Reactie door tijger1 op 13-02-2015 14:59
Als de aanslag opgelegd wordt ná 1 juli 2015 gaat u rente betalen vanaf 1 juli. U gaat er dus op vooruit, want voorheen betaalde u bij een late aanslag vanaf 1 januari.
Reactie door valerius-2 op 13-02-2015 16:22
Als er een noodzaak is dat u meer tijd nodig heeft om uw aangifte te doen dan is het mooi dat u geen uitstel hoeft aan te vragen. om dat u al extra tijd heeft.

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor