Prijscheck D-reizen betekent niet de laagste prijs!
Geplaatst door: s.kouijzer op: 16-04-2012 13:37
Bij dezen wil ik iedereen waarschuwen om niet te vertrouwen op de prijscheck van D-reizen.
Op hun website maken ze hier reclame mee met de slogan "Prijscheck; altijd verzekerd van de laagste prijs!"
Ik heb gisteravond een reis geboekt bij D-reizen en zie deze reis nu (nog geen 12 uur nadat ik bij D-reizen heb geboekt) maar liefst € 105,- goedkoper bij een andere aanbieder. Hierover heb ik telefonisch contact gehad met D-reizen, maar zij zeggen dat dit niet binnen de prijscheck valt en dat zij niets kunnen doen. Het is dus gewoon pech voor mij. Die "laagste prijs" van D-reizen kost mij dus maar liefst € 105,-.
Het is dus verstandiger om niet op de prijscheck van D-reizen te vertrouwen, maar om toch iets meer tijd uit te trekken bij het boeken van een vakantie en zelf een prijsvergelijking te doen. Dat kan een hoop geld schelen omdat...
Reactie door eva369 op 16-04-2012 14:03
kan het zijn dat die 105 euro goedkoper ex bepaalde belastingen e.d. is. bedoel kan een reis zo 100 euro duurder van worden. of verplichte verzekeringen en afsluitkosten.
Reactie door s.kouijzer op 16-04-2012 14:09
Het verschil betreft in dit geval geen belastingen en dergelijke, maar een korting van € 100,- die de andere aanbieder geeft en verschil in boekingskosten van € 5,-. Verder is de reis exact gelijk. Je zou dus verwachten dat dit wordt meegenomen in de prijscheck. Waarom zou je anders een prijscheck doen?
Reactie door d-reizenwebcare op 16-04-2012 15:43
Geachte heer of mevrouw Kouijzer,
Wij willen dit graag voor u onderzoeken. U kunt uw telefoonnummer per e-mail naar ons versturen. Wij nemen daarna zo spoedig mogelijk contact met u op.
Ons e-mailadres is webcare@d-reizen.nl.
Met vriendelijke groet,
Linda
Webcareteam D-reizen
Reactie door s.kouijzer op 16-04-2012 16:44
Beste Linda van het webcareteam D-reizen,
Ik heb mijn gegevens + een uitgebreide versie van het gebeurde gemaild.
Ik hoop op een spoedige reactie en oplossing.
Met vriendelijke groet,
Mevr. Kouijzer.
Reactie door s.kouijzer op 18-04-2012 17:45
Vanmiddag contact gehad met D-reizen. Dit naar aanleiding van een klachtenbrief waarin ik een eigen prijsvergelijking heb gemaakt en onze vakantie op maar liefst 5 sites voor een lagere prijs tegen kwam dan D-reizen ons berekend heeft.
D-reizen komt niet met een oplossing. Hun stelling is dat ze alleen prijzen van touwoperators vergelijken en niet de prijzen en kortingen andere reisbureau's. Bovendien vergelijken ze alleen de prijzen van de touroperators die ze zelf aanbieden. Ze vergelijken dus niet het totale aanbod dat er beschikbaar is en uit mijn eigen onderzoek is gebleken dat er zeer veel aanbieders zijn die een lagere prijs hanteren dan D-reizen en die via de zogenaamde "kleine lettertjes" worden uitgesloten van de prijscheck.
Het heeft dus absoluut geen zin om op de misleidende prijscheck van D-reizen te vertrouwen. De enige manier om een vakantie voor de laagste prijs te boeken is om zelf een eigen prijscheck op internet te doen en daarin zoveel mogelijk aanbieders te betrekken. Grote kans dat je dan veel voordeliger op vakantie kunt dan via D-reizen die er via de prijscheck voor zorgt dat "u nooit teveel betaalt voor Uw vakantie!"
Voor ons is het dikke pech. Als ik mijn eigen prijscheck eerder had uitgevoerd hadden wij € 120 kunnen besparen, want het kan nog goedkoper dan bij de aanbieder waarover ik eerder schreef.
D-reizen vindt een prijscheck namelijk volledig als:
*Alleen touroperators die ze zelf aanbieden worden vergeleken
*Kortingen die een ander reisbureau (en niet een touroperator) geeft niet worden meegenomen
*Boekings-/reserveringskosten niet worden meegenomen.
D-reizen geeft zelf telefonisch toe dat dit nog ernorm zou kunnen schelen op de totale reissom, maar is niet bereid om mij hierin tegemoet te komen.
Dit was de eerste en nu dus ook de laatste keer dat ik bij D-reizen heb geboekt. Voor mij NOOIT MEER D_REIZEN!!!
Ik heb er namelijk geen zin in om door een reisorganisatie misleid te worden met kreten als "Stop met zoeken" en "Prijscheck: altijd verzekerd van de laagste prijs!", terwijl dit duidelijk niet zo is.
Mevr. Kouijzer.
Reactie door zoekster op 18-04-2012 17:51
Mevr. Kouijzer, voor u is het te laat, maar misschien heeft u een ander die op zoek is naar een goedkope met uw verhaal geholpen.
Reactie door zoekster op 18-04-2012 17:51
goedkope vakantie bedoelde ik te zeggen.
Reactie door s.kouijzer op 18-04-2012 19:20
Beste zoekster,
Dat is ook precies wat ik probeer te bereiken met deze discussie.
Anderen waarschuwen om niet ook in deze misleidende prijscheck te trappen en verder te kijken dan alleen de prijscheck van D-reizen. Er is zoveel meer korting via internet te vinden dan D-reizen kan bieden...
Reactie door abarth op 18-04-2012 20:31
Geacht S.kouijzer.
U heeft de kleine lettertjes niet gelezen.
Dt kan D Reizen natuurlijk niet worden verweten.
Nu is het wel erg flauw van u om D Reizen aan de schandpaal te nagelen.
Volgende keer kunt u beter van te voren kijken waar een reis het goedkoopst is en dan pas boeken. In plaats van blindelings geloven wat een commercieel bedrijf zegt.
Los daarvan vind ik ook dat het betere reclame is als je een rpijscheck tegenover je consumenten doet ipv alleen roepen dat je de goedkoopste bent en hier maar een beperkt aantal zaken mee neemt.
(ik ken er nog een met low pricing high service maar alleen een x aantal winkels en in een straal van 20 km)
Reactie door naitsoezn op 18-04-2012 23:59
Mag ik het erg naïef vinden dat:
a) Je rechten denkt te kunnen ontlenen aan een reclame-slogan?
b) Je denkt dat welke willekeurige vergelijking op het internet altijd en te allen tijde volledig is? (Dit is namelijk, in deze tijd van per seconde wijzigend aanbod, niet te doen)
Verder sluit ik me aan bij abarth; vind het erg flauw om D-Reizen zo aan de schandpaal te nagelen; ik begrijp het 100 procent dat je baalt van die 120 euro, maar de enige die je hiervan de schuld kunt geven is jezelf. Het zou je sieren als je daar zou beginnen, en niet direct met het vingertje zou wijzen naar een ander.
Reactie door empyria op 19-04-2012 08:45
En dan nog het volgende:
Had dit onderzoek vooráf aan de boeking bij D-reizen gedaan i.p.v. achteraf...
Dan had je dat ook die €105 gescheeld...:-p
Reactie door jorisw op 19-04-2012 08:53
Quote: empyria schreef op donderdag 19 apr 2012, 08:45: En dan nog het volgende:
Had dit onderzoek vooráf aan de boeking bij D-reizen gedaan i.p.v. achteraf...
Dan had je dat ook die €105 gescheeld...:-peinde Quote
En het kan altijd nog zo zijn dat de prijs die D-Reizen hanteerde op het moment de laagste was. D-Reizen kan niet voorspellen wat hun concurrenten gaan doen in de toekomst (en andersom ook niet).
Reactie door s.kouijzer op 20-04-2012 08:57
Hier nog even een reactie van mijn kant.
Ja, het kan zijn dat ik te naief was om de reclameuitingen van D-reizen op hun site te geloven. Dit was voor mij in ieder geval een harde les.
Het doel van mijn verhaal is om mensen te waarschuwen om niet in de slogan te trappen en zelf een "prijscheck" te doen in plaats van op de prijscheck van D-reizen te vertrouwen. Precies wat ik, achteraf gezien, ook had moeten doen.
Ik heb niet aangegeven dat niemand meer bij D-reizen meer moet boeken, maar dat mensen ergens anders vaak goedkoper uit kunnen zijn dan bij D-reizen. Ik geef dus het advies, om alvorens bij D-reizen te boeken eerst zelf een goed prijsvergelijking te doen. Als mensen beter zoeken dan dat ik heb gedaan dan zullen ze er zelf achterkomen dat ze vaak goedkoper dan de prijzen van D-reizen. Ik zal, gezien mijn ervaring met D-reizen, zelf in ieder geval niet meer bij deze organisatie boeken. Ik voel mij zelf namelijk niet prettig bij een organisatie die een in mijn ogen misleidende reclame voert. Een ander heeft daar misschien geen moeite mee.
Er wordt hier aangegeven dat de prijs van D-reizen op het moment van boeken de laagste zou kunnen zijn. 12 uur na mijn boeking was dat in ieder geval niet het geval. Mijn prijsvergelijking was een prijsvergelijking op dezelfde dag als dat ik mijn reis geboekt heb. Dan vind ik het op zijn minst erg vreemd dat ik met beter zoeken maar liefst 5 aanbiedingen vind die goedkoper zijn dan de zogenaamde laagste prijs van D-reizen. Ik blijf dus bij mijn stelling dat de prijscheck van D-reizen niet betekent dat dit altijd de laagste prijs is.
Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?
Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!