Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

persoonlijke ov-chipkaart in prijs verlaagd

Geplaatst door: riho op: 05-09-2011 12:19
in de provincie utrecht wordt de strippenkaart m.i.v. 3 november afgeschaft. nu is er een reclame-actie met folders in de brievenbus en borden langs de weg om mensen er op te wijzen dat de persoonlijke ov-chipkaart tijdelijk 1.50 euro kost, echter de anonieme kaart kost nog steeds 7.50 euro. ik vraag mij dan dus af wie er belang bij heeft dat er meer persoonlijke kaarten verkocht worden.
Reactie door michaelm op 05-09-2011 22:13
het zou zo kunnen zijn dat in de voorwaarden van de persoonlijke ov chipkaart staat dat de reisinformatie die wordt opgeslagen gedeeld kan worden met andere aanbieders van soortgelijke diensten. Privacy gegevens zijn hoe onbenullig ook, vaak veel waard voor bedrijven. Dus ik denk dat het in die hoek moet zitten. Wat ik me dan afvroeg is of bestaande klanten van de persoonlijke ov-chipkaart (lees o.a. mezelf) dan ook in aanmerking komen voor een restitutie van €6,- ??
Reactie door nbw op 06-09-2011 02:43
Riho bedenk nu eens zelf waarom je deze discussie start?
Reactie door eva369 op 06-09-2011 08:37
als je boven de 65 bent, is een persoonlijke aantrekkelijker en als je onder de 12 bent ook. want dan kun je met korting in de bus of trein reizen. tevens als je persoonlijke ov chipkaart gejat wordt, kun je hem als het goed is blokeren.
Reactie door wynannd op 06-09-2011 17:58
De overheid wilt ons graag kunnen controleren, ze willen overzichtelijk zien waar iedereen zich bevind. Vandaar dat iedereen gelegitimeerd moet reizen.
Reactie door diemenees op 27-09-2011 14:23
bijna iedereen heeft er belang bij, zowel reiziger als bedrijf-behalve de privacybewakers. Waarom? Dat kan je toch makkelijk zelf bedenken-enkele redenen staan al boven. En denk eens aan de mogelijkheid tot invorderen bij gekonstateerde malversatie en schade. En zo heel veel wordt er dus echt niet met 7,50 aan verdient-de produktiekosten liggen al boven de 5 euro, en dan nog de verkoopautomaat etc. Het kan nog erger: in Frankrijk worden vbb die kaarten vaak gewoon door de stad waar je woont uitgegeven, dienen tevens als ID, en bvb maandkaarten voor de stadsbus kunnen enkel op die kaart geladen worden.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Al 100 jaar voor