Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Moneyou onveilig internetbankieren

Geplaatst door: tien op: 09-11-2014 00:25
Onlangs opende ik een internetspaarrekening bij Moneyou maar bij de 1e keer inloggen ging het al fout. Ik zat in de beveiligde omgeving (groen slotje) maar zodra ik ingelogd was, was het groene slotje veranderd in een zwart slotje met een oranje driehoek. Toen ik het veiligheidscertificaat opende stond er: "Deze pagina bevat ook bronnen die niet beveiligd zijn. Deze bronnen kunnen tijdens verzending door anderen worden bekeken en kunnen door een aanvaller worden gewijzigd om het uiterlijk van de pagina aan te passen" Ik belde MoneYou en kreeg te horen dat hun site wél veilig was. Na een paar mailtjes waarin ik aangaf dit antwoord niet te accepteren werd ik opgebeld en kreeg ik te horen dat het aan Google Chrome ligt. Er was n.l. een nieuwe functionaliteit van Chrome en deze werd niet door MoneYou ondersteund.Als ik een andere browser zou gaan gebruiken dan zou er geen probleem zijn. MoneYou is op dit moment wel bezig om te kijken of zij deze functionaliteit gaan ondersteunen maar het zou kunnen dat zij dat uiteindelijk niet gaan doen, werd mij verteld. Aangezien ik nogal gehecht ben aan Google Chrome en niet tijdens mijn bankzaken regelen van de ene naar de andere browser wil heen en weer zappen,heb ik denk ik geen andere keuze dan deze nieuwe spaarrekening maar weer op te zeggen want ik wil niet mijn geld op een onveilige bank zetten.. Irritant trouwens dat MoneYou deze belangrijke info niet op zijn website heeft staan bij het onderwerp "veilig internet bankieren".en daar staat wel: " MoneYou beveiligt je gegevens via een SSL-certificaat van VeriSign. SSL zorgt dat vertrouwelijke informatie gecodeerd is met een sleutel die alleen bij MoneYou en je computer bekend is". Ik vind dat Moneyou er bij hoort te zetten dat de beveiliging niet geldt als je met Google Chrome werkt.
Reactie door tijger1 op 09-11-2014 09:19
U hoeft toch niet tijdens het regelen heen en weer te zappen. Installeer bv Firefox en gebruik dat alleen voor uw bankzaken.
Reactie door tien op 09-11-2014 11:29
Ik vind het vervelend om meerdere browsers te moeten gaan gebruiken op mijn computer. De reden van mijn verhaal is ook dat ik vind dat MoneYou dit probleem op zijn site hoort te zetten zodat mensen die Google Chrome gebruiken gewaarschuwd zijn.
Reactie door aurora1 op 09-11-2014 15:23
Vreemd dat nergens te vinden is of meer mensen dat probleem met Moneyou in combinatie met Google Chrome ondervinden. Als dat zo zou zijn dan zou er het e.e.a. over te vinden moeten zijn lijkt mij en zou het bij Moneyou ook bekend moeten zijn. Op de site staat staat bij inloggen waar je op moet letten. Over veiligheid van verschillende browsers kunt u klik hier nog iets lezen. Het probleem van een extra browser gebruiken zoals Firefox begrijp ik niet zo goed. Zoals al is gezegd: doe de bankzaken met Firefox, daarmee hoeft u geen extra handelingen te verrichten. Ik begrijp niet zo goed waarom u tijdens internetbankieren heen en weer zou moeten zappen. Er blijft dan ook niet veel over van internetspaarrekeningen met een vergelijkbare rente. Knab (van Aegon) is vrij nieuw en niet erg goed ontvangen, dan een paar buitenlandse banken die niet onder het Nederlandse garantiestelsel vallen en bij Nationale Nederlanden schijn je voor verificatie soms een afschrift van je betaalrekening te moeten geven: klik hier. klik hierklik hier
Reactie door tien op 09-11-2014 16:03
Eentje moet de eerste zijn. Overigens, volgens MoneYou is de nieuwe functionaliteit van Chrome recentelijk ingevoerd en ik denk dat de meeste mensennog niet in de gaten hebben dat na het inloggen het slotje ineens van kleur veranderd is. Het lijkt mij dat als het slotje groen is bij inloggen dat de meesten niet nog een keer naar het slotje kijken als je al ingelogd bent dus ik blijf erbij dat MoneYou dit op haar site zou moeten vermelden zolang zij de nieuwe functionaliteit van GoogleChrome niet ondersteunen.
Reactie door tijger1 op 09-11-2014 16:08
Maar had u dat zwarte slotje dan niet bij het aanmelden van een rekening? Nu dan maar even wat anders gebruiken dan.
Reactie door tien op 09-11-2014 16:22
Nadat alle formaliteiten van de nieuwe rekening in orde waren en ik mijn gebruikersnaam en wachtwoord binnen had ging ik voor de 1e keer inloggen. Dus ik klikte eerst op "inloggen" en zag in mijn browser het welbekende groene slotje. Toen typte ik mijn gebruikersnaam en wachtwoord in en kwam op mijn eigen "beveiligde"" pagina. Toevallig keek ik naar mijn browser en zag dat het groene slotje ineens zwart was geworden met een oranje driehoek. Ik had dus ook niet kunnen voorkomen dat ik ging inloggen op een onbeveiligde site omdat het slotje in het begin groen was.
Reactie door costnix op 11-11-2014 15:04
Gewoon een andere browser installeren. U kunt tientallen browsers op uw PC. Installeren zonder een prbleem!
Reactie door aurora1 op 11-11-2014 17:06
Dat wil ts juist niet.
Reactie door costnix op 11-11-2014 17:25
@aurora1 Dit snap ik :-) @TS Dan moet u niet zeuren.
Reactie door target op 20-11-2014 14:27
Tjah, internet-veiligheid ... dat bestaat niet.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Al 100 jaar voor