Lamlendig Logicx
Geplaatst door: hederoholding op: 19-04-2015 11:01
BMW heeft een contract met ANWB indien de auto een mankement heeft, ANWB is eigenaar van haar dochteronderneming Logicx
6 maart 2015, onze vrijwel nieuwe auto BMW 535.! Opgehaald bij de BMW dealer
15 maart 2015 auto startte op niet op zondag tijdens een bezoek in Utrecht, scherm gaf startblokkering defect aan.
BMW hulpdiensten deelde mede dat er een monteur zou komen, ANWB kwam na 90 minuten.
ANWB monteur kon het euvel niet verhelpen, en deelde mede een bergingsbedrijf te gaan bellen om de auto weg te laten halen.
Logicx berging kwam na een 80 minuten, en deelde mede in naam van BMW de auto te laden en in Nieuwegein af te leveren omdat het weekend was, en BMW niet wilde dat er in het weekend defecte auto werden afgeleverd bij hun vestigingen.
Meegereden met de berging auto, en in Nieuwegein een huurauto in bruikleen gekregen.
Logicx beloofde de auto maandag 16 maart bij BMW dealer Jan de Jong af te leveren.
Maandag 16 maart deelde BMW dealer Jan de Jong mede dat zij de auto ontvangen hadden van Logicx.
Omdat de niet te starten auto in P parking stond waren de wielen geblokkeerd, ANWB en Logicx wisten niet om deze blokkade te verwijderen.
De auto was op de berging auto gesleept met geblokkeerde wielen, wij vroegen in de garage of wij nog even onder de auto konden kijken of er sleep schade was.
Er was schade, veel schade, zoveel dat wij de auto een week lang in de garage moesten achterlaten.
Schade was ontstaan door het opladen in Utrecht, bij het uitladen in Nieuwegein en wederom bij het laden in Nieuwegein en lossen bij de dealer in Amersfoort
Het schadebedrag bedroeg enkele duizenden euro’s,
Sleepdienst Logicx had de auto zo beschadigd dat wij een week geen gebruik hebben kunnen maken van onze pas aangeschafte auto, die nu een herstelde auto is, in plaats van een bijna nieuwe auto.
Logicx Nieuwegein heeft nog niet de moeite genomen om te reageren of haar excuses aan te bieden dat onze vrijwel nieuwe auto onnodig is beschadigd.
Reactie door edrick3 op 19-04-2015 11:31
Dat is dan niet zo'n mooie ervaring.
Mag toch aannemen dat de dealer de sleepdienst aansprakelijk gesteld heeft voor de (onnodige?) schade.
Gelukkig hoef je je daar niet druk over te maken.
.... ANWB en Logicx wisten niet om deze blokkade te verwijderen.....
En hebben hierover (dus) geen contact gehad met de dealer? Niet zo slim.
Gelukkig is je auto nu weer hersteld.
Reactie door hutch op 20-04-2015 08:54
Logicx: "Artikel 7 De aansprakelijkheid van de berger ten gevolge van schade ontstaan tijdens het bergen:
1. De berger is aansprakelijk voor de schade aan het voertuig ontstaan tijdens het bergen, tenzij hij en zijn ondergeschikten redelijke zorg hebben betracht.
2. Wanneer de berger aantoont dat, gelet op de omstandigheden van het geval, de schade het gevolg heeft kunnen zijn van de bijzondere risico’s verbonden aan de berging van het voertuig, wordt vermoed dat de berger en zijn ondergeschikten redelijke zorg hebben betracht."
Hoewel artikel 7, lid 2 (klik * *, vervoerscondities) een uitzondering maakt, wist de berger dat de wielen geblokkeerd waren, dat kan niet anders. Indien die schade het gevolg is van het slepen zonder de geblokkeerde wielen te ondersteunen met extra wieltjes, lijkt mij de sleper in gebreke te zijn geweest.
M.i. lijken zij wel aansprakelijk voor de geleden schade. Uit uw verhaal kan ik niet opmaken of zij deze ook erkend hebben / vergoed hebben.
Zij zijn niet aansprakelijk voor andere schade dan aangegeven in voornoemde condities. Dus immateriële schade wordt niet vergoed.
Indien uw auto gerepareerd is bij een FOCWA Eurogarantbedrijf (en dat lijkt mij toch wel via Logicx) is uw auto niet in waarde gedaald na reparatie.
Het niet reageren is inderdaad niet zo netjes, maar dat is een kwestie van fatsoen en niet afdwingbaar.
Het belangrijkste in deze lijkt mij toch wel dat de schade geheel, volgens de regels, hersteld is op kosten van Logicx.
Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?
Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!