inbeslag inboedel
Geplaatst door: siep370 op: 22-09-2009 01:25
bij mij is aangekondigd dat een deurwaarder beslag zal leggen op mijn inboedel nou moet ik er bij vertellen dat de schuld 2500 euro is en wat ik in huis heb staan dat heeft nog geen waarde van 300 euro dus ze komen nooit aan het bedrag van 2500 euro nu is mijn vraag leggen ze dan nog steeds beslag om dat de waarde niks voorstelt en wat mag de deurwaarder inbeslag nemen en wat niet wie weet hier een antwoord op
Reactie door pavlova op 23-09-2009 22:45
De deurwaarder mag beslag leggen op alle spullen die jouw eigendom zijn, behalve je bed, beddengoed, voedsel voor 30 dagen en spullen zoals gereedschappen die nodig zijn voor de uitvoering van je beroep. Verder wordt er geen beslag gelegd op spullen die vast staan in huis zoals een keuken. Maar op de koelkast mag gewoon beslag gelegd worden bijvoorbeeld. Ook huisdieren worden gezien als 'goederen' en ook daarop mag beslag gelegd worden. Ook bijvoorbeeld kinderspeelgoed is voor beslag vatbaar.
De beslaglegging verloopt als volgt: de deurwaarder noteert welke roerende zaken (je eigendommen) aanwezig zijn. Daarvan zal een proces-verbaal worden opgemaakt (waarin omschreven wordt op welke spullen beslag is gelegd) waarna de deurwaarder weer langs zal komen om dit proces-verbaal te betekenen (officieel bekend maken aan de schuldenaar). Vervolgens wordt er meestal een termijn gegeven waarbinnen een schuldenaar alsnog kan betalen of mogelijk een regeling treffen. Gebeurt dit niet, dan zal er een openbare verkoop plaatsvinden. Deze wordt door middel van advertenties in meestal regionale dagbladen worden aangekondigd en door aanplakking op je huis (of bedrijf) bekend worden gemaakt. Op de vastgestelde datum zullen dan de spullen door de deurwaarder worden verkocht. De hoge kosten voor dit alles komen voor jouw rekening.
Let wel: inderdaad is het zo dat vaak de waarde van de boedel bijna niet tegen de kosten opweegt van het beslag. Vaak vind een verkoop niet eens doorgang maar het beslag blijft liggen. Maar op het moment dat de deurwaarder zijn rondje door het huis maakt heb je feitelijk geen enkele zeggenschap over je spulletjes meer. Het is zelf strafbaar spullen waarop beslag is gelegd aan het beslag te onttrekken. Je TV verstoppen, verkopen of weggeven mag dus niet.
Overigens adviseer ik je het beslag en de hoge kosten te voorkomen door zo snel mogelijk contact met de deurwaarder op te nemen en een afbetalingsregeling te treffen. Sterkte!
Graag gedaan
Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?
Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!