Boef beter beschermd dan burger ?!
Geplaatst door: ceeme op: 25-01-2013 14:08
Wij hebben in december geld overgemaakt naar iemand die op marktplaats iets te koop had. Wij hebben de aankoop nooit ontvangen. We hebben aangifte gedaan en de bank verzocht het geld terug te halen en anders adresgegevens te verstrekken.
De oplichter is wel door de bank benaderd maar daar blijft het bij. Adresgegevens krijgen we niet. Ook marktplaats en tweedehands.nl zijn niet bereid gegevens omtrend ip adres beschikbaar te stellen. Het gaat hier om een bedrag van € 340,00 en dat is een boel geld voor iemand met een minimum inkomen.
Wordt het niet eens tijd dat:
Men ook bij online bankoverschrijvingen een kloppend adres moet invullen.
Particuliere verkoopsites alleen met vaste email adressen gaat werken zodat gegevens (ip adres) te achterhalen zijn.
Men bij overleg van een aangiftebewijs bank, verkoopsite enz. beschikking moet krijgen over de persoonsgegevens en anders dat die gegevens rechtstreeks aan de politie doorgegeven worden.
Natuurlijk is het dom om zoveel geld over te maken maar dom zijn is geen misdaad.
Oplichten is dat wel en toch wordt de oplichter beter beschermd dan de dommerik.
Wat kan ik nog doen om alsnog dat geld terug te krijgen.
Reactie door valerius-2 op 25-01-2013 14:27
Ik heb veel gekocht op markplaats maar altijd pas betaald als ik het product kan halen, gebracht wordt of als ik het in huis heb.Als u kijk op al die soorten van oplichting op marktplaats dan bent u te goed gelovig en op die mensen hebben zij het voorzien. Dit is de toekomst. Zij gaan gewoon uit dat adres enz gegevens niet vrij mogen gegeven.
Reactie door zwemmer op 25-01-2013 14:29
Je bent zelf verantwoordelijk voor je daden. Geld overmaken naar een persoon waar je verder niets van weet is nu eenmaal een risico. Marktplaats heeft daarin geen toezichthoudende functie.
Reactie door zoekster op 25-01-2013 14:40
Meld je aan op Opgeletopinternet.nl KLIK Als er veel aanmeldingen binnenkomen over dezelfde oplichter, dan doen de bank en de politie meer voor je (zeggen ze). Misschien zijn er zelfs al meldingen op die site over deze persoon. KLIK
Reactie door hutch op 25-01-2013 14:56
Dat de boef beter beschermd is dan de 'gewone' burger, is helaas inherent aan de huidige maatschappij. De wet op de privacy zou in bepaalde gevallen of aangepast moeten worden, of niet mogen gelden voor dergelijke figuren.
V.w.b. die overschrijving, daar bent u helemaal zelf voor verantwoordelijk en kan ook niet terug gedraaid worden.
Het enige wat u nu zou kunnen doen is aangifte doen van oplichting ([url=http://www.wetboek-online.nl/wet/Sr/326.html: art. 326 WvSr[/url: ).
De politie zal vaak niet mee willen werken, want er zijn nu eenmaal andere prioriteiten, echter zijn zij wel verplicht (!) uw aangifte op te nemen en zelfs verplicht om u, aangaande het onderzoek, op de hoogte te houden.
Als de politie geen onderzoek doet/wil doen, zijn zij ook verplicht om u ook op de hoogte te houden en uiteraard met redenen omkleed.
Willen zij geen aangifte opnemen, of houden zij u verder niet op de hoogte aangaande uw zaak, is dit klachtwaardig, waarna u formeel een klacht kunt indienen.
Klik * * verder, hoe te handelen.
Dan nog een paar simpele tips om zaken te doen via internet:
- vraag altijd om de volledige naam, adres, emailadres en telefoonnummer (liefst een vast nummer)
- Ga met al die gegevens googelen.
- vraag altijd of u het artikel persoonlijk kunt ophalen; geef als reden dat u toch in de buurt zult zijn. Is dat onmogelijk of niet gewenst, wees dan heel alert en achterdochtig en begin er dan niet aan.....
Gr. Hutch
Reactie door jorisw op 25-01-2013 15:12
Quote: ceeme schreef op vrijdag 25 jan 2013, 14:08:
Wordt het niet eens tijd dat:
Men ook bij online bankoverschrijvingen een kloppend adres moet invullen.
einde Quote
En waar haalt een bank die gegeven vandaan? Ik zit er niet op te wachten dat mijn bank al mijn NAW gegevens aan andere banken gaat geven.
Quote: ceeme schreef op vrijdag 25 jan 2013, 14:08:
Particuliere verkoopsites alleen met vaste email adressen gaat werken zodat gegevens (ip adres) te achterhalen zijn.
einde Quote
Wat bedoel je met een "vast" email adres?
Quote: ceeme schreef op vrijdag 25 jan 2013, 14:08:
Men bij overleg van een aangiftebewijs bank, verkoopsite enz. beschikking moet krijgen over de persoonsgegevens en anders dat die gegevens rechtstreeks aan de politie doorgegeven worden.
einde Quote
Hoe wil je de privacy waarborgen? Hier wordt ongetwijfeld misbruik van gemaakt.
Reactie door peedee op 27-01-2013 20:39
Quote: valerius-2 schreef op vrijdag 25 jan 2013, 14:27: Ik heb veel gekocht op markplaats maar altijd pas betaald als ik het product kan halen, gebracht wordt of als ik het in huis heb.einde Quote
Nou Valerius, ik vrees dat wij dan nooit tot zaken zullen komen via Marktplaats. Want:
- een product naar u brengen doe ik niet (sta je 's-avonds 20.00 uur op het opgegeven adres: "Nee, ik heb niets bij u gekocht hoor...". Grappenmaker.
- mij pas betalen als u het in huis heeft? Dat risico ga ik natuurlijk niet lopen. Dan kan ik naar mijn geld fluiten.
- ophalen en gelijk oversteken is bij MP sowieso de allerbeste optie. Maar ja, dan moet u wel een beetje in de buurt wonen.
Reactie door jpm op 28-01-2013 17:05
Aangifte doen bij de politie is eigenlijk ook vaak geen optie. Het aantal keren dat mensen te horen krijgen dat het om een civiele zaak gaat en niet om een in te stellen strafzaak beloopt misschien al in de duizenden. Kijk eens naar Tros opgelicht en je ziet dat de politie niet zit te springen om dit soort aangiften.
Wat wel een goede optie is? Alleen gelijk oversteken en dan maar op MP zoeken naar aanbiedingen van mensen die in de buurt wonen. Als u dan voor niets rijdt bent u hooguit de brandstof kwijt en misschien dat het op de fiets ook te overbruggen is?
Reactie door festinger op 29-01-2013 02:54
Dat justitie hier niet aan doet of kan doen begrijp ik wel. Aangifte is zinloos. Marktplaats profileerd zich als leuke zekere website,maar is het niet, ondanks de waarschuwingen, want deelnemers zijn dom.
Koop nooit iets waarbij eerst betalen geld. Dan maar niet. Eerst leveren en dan pas betalen als voorwaarde. Zo niet ,jammer maar helaas.
Reactie door van leyden op 29-01-2013 20:24
[off topic - redactie:
Reactie door ikje op 10-02-2013 08:57
Het zou ook een beetje de omgekeerde wereld zijn als iedereen maar zo naar een bank kan stappen om de naam en adresgegevens van een willekeurig rekeningnummer op te vragen. Ik zou er niet blij van worden als iemand zomaar al mijn gegevens zou kunnen opvragen als hij mijn rekeningnummer heeft. Of als iemand met simpelweg alleen het doen van aangifte automatisch die toestemming zou hebben.
Ik vind het daarom juist goed dat dat alleen wordt gegeven als er vanuit de rechtspraak opdracht voor wordt gegeven.
Reactie door joentje1978 op 06-04-2013 22:38
Kopen via internet heeft veel voordelen maar helaas ook enkele nadelen maar als je iets wilt dan zou je toch risico's moeten lopen.
Niemand stuurt namelijk iets op zonder dat het eerst volledig betaald is en de verkopers wonen meestal niet bij je om de hoek zodat je even langs kunt gaan.
Bij grotere bedragen zou je inderdaad iemand zijn adres en telefoonnummer kunnen vragen en je zou ook op internet de gegevens kunnen controleren.
Iemand die vaker mensen oplicht komt meestal wel op internet uit de bus rollen.
Gelukkig zijn er meer eerlijke verkopers dan oplichters op verkoopsites.
Reactie door hutch op 07-04-2013 09:52
Quote: joentje1978 schreef op zaterdag 6 apr 2013, 22:38: Bij grotere bedragen zou je inderdaad iemand zijn adres en telefoonnummer kunnen vragen en je zou ook op internet de gegevens kunnen controleren.einde Quote
ALTIJD vragen....... juist bij kleinere bedragen.
Als iemand een (relatief) klein bedrag overmaakt en niets geleverd krijgt, is men over het algemeen gelaten, d.w.z. dat men niet bereid is om verdere maatregelen te ondernemen, juist vanwege dat kleine bedrag. Een rechtzaak beginnen is uiteraard onmogelijk.
De politie zal een aangifte (moeten) opnemen, maar ook hier totaal niets mee doen.
En dat laatste weet die oplicht(st)er ook. Enig idee hoeveel bijv. 100 x 10 euro is?
Zelf een keer uitgeprobeerd en waarbij ik aangaf dat ik elke dag in de buurt kwam. Desondanks kreeg ik geen adres en geen telefoonnummer. Als men dan toch nog (!) geld overmaakt, kan men op de klompen aanvoelen dat dit weggooid geld is.
En dan moet men ook niet klagen.
Resumerend: altijd naar naam, adres en (huis)telefoonnummer vragen.
WIllen zij dat niet geven, zoek dan naar een (wel) betrouwbare verko(o)p(st)er.
Reactie door carola.83 op 07-04-2013 12:15
......Resumerend: altijd naar naam, adres en (huis)telefoonnummer vragen.......
En dan? Zo moeilijk is het niet om andere gegevens te geven. Huistelefoon heeft de helft van Nederland al niet meer. 06 prepaid is niet te achter halen.
Reactie door tot15karakters op 07-04-2013 19:13
Omdat een rechtszaak voor slechts €340,- niet rendabel is kan deze persoon gewoon doorgaan.
Maar waarom niet zelf ophalen of via Paypal of zo?
Dat is gemaakt om dit soort oplichters uit te sluiten.
Vooral tot €1000,- is het rendabel om personen die graag iets goedkoper willen op te lichten.
Een adres vragen of Telefoon nummer is niet voldoende.
Zelfs als je een adres hebt, zelfs een dure villa, je kunt ze tijdelijk via een makelaar huren dus soms
lijken mensen rijk en betrouwbaar maar zijn het slechts dubieuze tijdelijke huurders.
Gewoon zelf ophalen en betalen bij aflevering of niets kopen bij dit soort mensen!
Reactie door joentje1978 op 07-04-2013 19:55
De topicstarter heeft het over "Adresgegevens krijgen we niet" maar daarmee bedoeld hij/zij dat ze deze adresgegevens niet van de bank kregen i.p.v. de verkoper zelf.
Als een verkoper op mijn verzoek geen adres- en telefoonnummer wil geven zou ik daar al sowieso geen zaken mee doen.
Maar ook als je deze gegevens krijgt wil niet zeggen dat diegene daar ook woont.
Komt erop neer dat je altijd risico loopt als je iets via een verkoopsite koopt en de vooruit betaald.
Bij duurdere aankopen is ophalen is het beste maar het hangt er vanaf wat je koopt.
Heeft iemand wat te koop staan wat € 100,00 scheelt dan kan daar wel een autoritje naar de andere kant van het land van af maar scheelt het maar een paar tientjes dan kan je beter met een ander in zee gaan.
Ook heeft niet iedereen de beschikking tot een auto.
Kassa nieuwsbrief
Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!