Autobedrijf Bockhoudt B.V. geeft mij 0 jaar garantie
Geplaatst door: markosch op: 08-09-2011 15:59
Op 30 maart 2011 heb ik een nieuwe Fiat Punto Evo gekocht bij autobedrijf Bockhoudt B.V. te Groningen. Al binnen twee weken na de aankoop is op grote schaal schade geconstateerd op de motorkap van de auto. Het betreft hier voornamelijk gaatjes als speldenprikken tot de grondverflaag (vergelijkbaar met steenslag). Ook zijn er uitzonderlijk veel krassen en een vreemde blauwachtige gloed op de zwarte lak van de motorkap zichtbaar. Inmiddels is deze schade overal op de auto zichtbaar, dus niet alleen meer op de motorkap.
Het staat vast dat, gelet op de omvang van de schade die is ontstaan in deze zeer korte periode, dit onmogelijk kan zijn ontstaan als gevolg van een onjuist en/of onzorgvuldig gebruik van de auto.
Spoedig na de constatering van de schade ben ik naar autobedrijf Bockhoudt B.V. gegaan. Aldaar heb ik te horen gekregen dat ik de verkeerde kleur had gekozen. Ook kreeg ik te horen dat de auto behandeld zou zijn met een schuurspons. Vast staat dat bij aankoop van de auto nooit aan mij is verteld dat deze kleur lak meer schadegevoelig zou zijn dan andere kleuren. Ook is de auto nooit behandeld met een schuurspons.
Enige tijd later vertelde de chef-monteur aan mij dat deze schade niet mag voorkomen. Daarop werd besloten om de motorkap te polijsten, maar dat had juist het tegenovergestelde effect. Na het polijsten verschenen er veel meer gaatjes en krassen op de motorkap. Hierna is in onderling overleg besloten om een onafhankelijke expert naar de motorkap te laten kijken.
Op 16 juni 2011 is de auto naar autobedrijf Bockhoudt B.V. gebracht om de schade en het ontstaan daarvan te laten vaststellen door een onafhankelijke expert. Dit is gebeurd door DEKRA Keuringen B.V. te Heerhugowaard. Het staat onomstotelijk vast dat er geen lakmetingen zijn verricht en dat er geen proefmonsters van de laklaag zijn afgenomen. De inspecteur heeft enkel een balpen naast een gaatje gelegd en heeft daar vervolgens een foto van gemaakt. Er kan onmogelijk gesproken worden van een deskundig en accuraat onderzoek. Er kunnen derhalve geen conclusies worden verbonden aan de hand van dit onderzoek.
Het verzoek van mij om naar aanleiding van dit onderzoek een rapport naar mij toe te zenden is door Fiat Group Automobiles Netherlands B.V. vervolgens om onverklaarbare redenen geweigerd. Op woensdag 29 juni 2011 ontvang ik een mail van DEKRA Keuringen B.V:
‘Wij hebben de lakinspectie uitgevoerd conform de normen welke hiervoor zijn vastgesteld door onze opdrachtgever. In dit geval Fiat Group Automobiles Netherlands B.V. Op basis van deze normen en conform instructie is deze claim afgewezen.
Van deze controles worden alleen interne rapporten gemaakt en conform de instructie van onze opdrachtgever mogen deze niet aan derden worden verstrekt.’
DEKRA Keuringen B.V. handelt in opdracht van Fiat Group Automobiles Netherlands B.V. en voert inspecties uit conform de normen die zijn vastgesteld door Fiat Group Automobiles Netherlands. DEKRA Keuringen B.V. is derhalve absoluut niet te beschouwen als een onafhankelijke instantie.
Daarnaast leert navraag dat de inspecteur slechts een technisch inspecteur is die namens DEKRA Keuringen B.V allerlei soorten klachtenafhandelingen verricht in opdracht van Fiat Group Automobiles Netherlands B.V. Hij is niet eens een expert op het gebied van autolak. Zodoende is de afspraak dat een onafhankelijke expert de schade zou onderzoeken door autobedrijf Bockhoudt B.V. geschonden.
Hierna is er nog meerdere malen contact geweest met zowel autobedrijf Bockhoudt B.V. als Fiat Group Automobiles Netherlands B.V. Conclusie is dat beide partijen hun verantwoordelijkheid uit de weg lopen. Ondertussen zit ik met een auto, waar ik vijf jaar voor gespaard heeft, die niet conform de door de verkoper en de producent opgewekte verwachtingen is. Van een nieuwe auto mag men niet verwachten dat zonder enkele aanleiding uitzonderlijk veel gaatjes, krassen en een vreemde blauwachtige gloed op de motorkap ontstaan.
Inmiddels heb ik autobedrijf Bockhoudt B.V. een aangetekende brief gestuurd. Autobedrijf Bockhoudt B.V. blijft weigerachtig en laat haar klant, die een gloednieuwe auto gekocht heeft, volledig barsten. Ook krijg ik geen inzage in het rapport. De auto zal opnieuw worden geïnspecteerd door een schadebedrijf en ik ben helaas genoodzaakt om naar de rechtbank te stappen. Het is ontzettend triest dat het zo ver moet komen, de kosten lopen inmiddels in de duizenden euro’s. Ik schijn 3 jaar lakgarantie te hebben. In de praktijk blijkt dat 0 jaar te zijn.
Reactie door markosch op 08-09-2011 16:09
Zijn er meer mensen met dezelfde problemen? In dat geval hoor ik het graag.
Reactie door pino123 op 08-09-2011 22:43
Ben je zelf al naar een onafhankelijk schadebedrijf gegaan? Misschien kunnen zij jou aangeven wat de oorzaak is. In ieder geval kan je een second-opinion laten doen bij een onafhankelijk schadebureau en met deze resultaten Fiat confronteren.
Wel heel triest dat Fiat zo'n weigerachtige houding aanneemt.
Veel succes
Reactie door morillo op 18-05-2013 13:53
Autobedrijf Bockhoudt Ervaringen deel je op GarageCheck.nl - De Autobedrijf Review Site met de meest betrouwbare Garage Reviews.
[url: http://www.garagecheck.nl/garage/5303-autobedrijf-bockhoudt-bv[/url:
Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?
Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!