BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. In september is Kassa weer terug op tv!

Welke supermarkten verkopen bruin brood met geharde vetten?

Bijdrage door gebruiker
  •  
  •  
22-12-2006
  •  
2 antwoorden
  •  

Sinds de stad New York de zogenaamde transvetten zijn gaan verbieden ben ik me daar eens een beetje in gaan verdiepen. Transvetten zijn industrieel geharde plantaadrige vetten die erg slecht voor de gezondheid zijn. Er is wel betoogd dat ze meer dan welk ander product verantwoordelijk zijn voor de overgewicht epidemie die de VS en het westen ondergaat. Elk product dat een van de volgende mededelingen op het etiket heeft bevat ze: "Geharde plataardige olie of vet ", of "gedeeltelijk geharde plantaardige olie of vet" of "gehydrogeniseerde olie of vet". Het is erg slecht voor hart- en vaatziektes, het heeft een erg slechte invloed op het cholesterol niveau en kan mogelijk suikerzikte veroorzaken of het onstaan ervan bevorderen. Google er naar en je vind legio onderzoekresultaten.

Ze zijn erg goedkoop om te maken en dus een lange tijd erg populair geweest als vervanger van echte boter. Maar het zit in meer producten dan je denk. In een poging ze uit mijn voedingspatroon te bannen ben ik etiketten gaan lezen en zo kom je ze overal tegen.

Maar het ergste is wel dat het in Albert Hein bruin brood zit! Bruin brood zou toch gezond moeten zijn? Klaarblijkelijk niet. Ik heb het nog niet in Edah brood gezien, ennu is mijn vraag: Welke supermarkten verkopen nog meer bruin brood met geharde vetten?

Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.