BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Supermarkt prijsonderzoek Kassa Magazine

Bijdrage door gebruiker
10-08-2010
13 reacties
Hallo allemaal,

Dit is mijn eerste post op dit forum. Ik hoop dat er nog meer zullen volgen. Maar laten we eerst kijken hoe het bevalt.

Vannochtend kwam ik bij de C1000. Waar ik een grote poster tegenkwam met het statement "Wij zijn de goedkoopste." Iets wat ondersteunt werd door pagina's 56 en 57 uit het kassa tijdschrift van aug/sep 2010(Deze pagina's zitten ook in het inkijk exemplaar op deze site). Na thuis grondig gekeken te hebben naar het tijdschrift en de bonnetjes waaruit dit resultaat moet blijken, was het mijn mening dat het resultaaat wat voorbarig was.

De eerste reden dat ik deze stelling doe is dat het onderzoek onder een klein aantal supermarkten is gedaan. Toegegeven zijn het wel de grote supermarkten. Maar als je begint met de stelling dat verder reizen voor een betere prijs wel eens voordeliger zou kunnen zijn is het niet onlogisch om te denken dat je dan ook naar een Nettorama ofzo zou kunnen gaan, Die volgens de onderzoeken van de consumentenbond al enkele jaren zeer scherp geprijsd blijkt te zijn.

De tweede reden vergde wat meer moeite om uit te werken. Hierin gaat het er namelijk om of de C1000 echt wel de goedkoopste van de onderzochte supermarkten is. Ik heb alleen de bonnen van de C1000 en de Jumbo vergeleken. Ik heb hier even een lijst gemaakt van alle producten waarop de C1000 goedkoper is dan de Jumbo.
- Perssinaasappelen 60 cent
- Wasverzachter huismerk 59 cent
- Krat Bavaria 7 cent
- Kipfilet 101 cent
- Fruitbiscuit Sultana 18 cent (omgerekend naar hoeveelheid bij C1000)
- Andrelon Shampoo 4 cent
De grote prijsverschillen hier zitten in produkten(Perssinaasappelen en Kipfilet) waarvan de prijs sterk verschilt van week tot week of soms zelfs van dag tot dag. Ook de wasverzachter geeft een sterk vertekent beeld. Hierin is de C1000 Basis (sub-huismerk, euroshopper equivalent) vergeleken met het Jumbo huismerk. Als je Lidl en Aldi niet laat meedoen omdat je hun merk niet kan vergelijken met A-merk kan je C1000 Basis ook niet vergelijken met Jumbo Huismerk.
Het totaal verschil tussen de twee supermakrten was 143 cent (inclusief de omrekening van de Fruitbiscuits). Als we de produkten schrappen die ik niet ter discussie gesteld heb komt de Jumbo als goedkoopste uit de bus. Natuurlijk is het niet eerlijk tegenover de C1000 om dit gelijk te doen. Ze steken er namelijk veel moeite in om de vleesafdeling goedkoop te houden. Maar de conclusie dat C1000 de goedkoopste is vind ik toch wat voorbarig.

Als laatste wil ik het schrappen van Lidl en Aldi ook nog even ter discussie stellen. Het is zeker waar dat niet alle produkten van deze supers kunnen opboksen tegen de A-merken. Maar er zijn ook wel degelijk produkten die door de consumenten als beter ervaren worden(Gebleken uit onderzoek van Kassa zelf).

Ik ben zelf werkzaam bij de Lidl. En ben daarom wel geinterreseerd in dit soort onderzoeken. Ik wil hierbij trouwens niet zeggen dat Lidl perse de beste keuze is.

Graag hoor ik van jullie of ik iets zinnigs heb gezegd. Of hebben jullie zoiets wat is dat groentje nou weer aan het uitkramen.
Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.