Beste mede-wereldverbeteraars,
Mijn vraag gaat over wanneer een winkelverbod mag worden gegeven.
Ik was namelijk enige tijd terug in de Jumbo te Leeuwarden met een goede vriend en mijn partner en hier was een nogal gefrustreerde slager aan het werk. Bij het afrekenen bij de kassa liet ik samen met mijn entourage zien aan de kassamedewerker dat er een product over datum was. Hij vertelde dat wij hiervoor in de plaats een vervangend product meekregen met de goede datum. De slager kwam aangesneld naar de kassa om te zeggen dat dit niet zo was. Toen wij hem vertelden dat het in het informatieboekje van de Jumbo staat dat dit één van de 7 zekerheden was, namelijk vers is vers, werd hij nogal gefrustreerd. Hij liep mij van mijn voeten en probeerde mijn vriend een klap de verkopen. Net op tijd kon ik de slager van mijn vriend af trekken. Wij waren nogal van slag van het gebeuren en wilden met de manager in gesprek.
De manager vertelde ons dat de slager een nogal moeilijke thuissituatie had en dat dit de reden was voor zijn gedrag. Alles leuk en aardig, maar wij vinden niet dat een medewerker van een supermarkt te pas en te onpas een klant aan mag vliegen. Dus stuurden wij een klacht naar de consumentenservice van de Jumbo. Hierna ben ik nog enkele malen mijn boodschappen doen bij de Jumbo, totdat de manager zo'n anderhalve week later van de klacht te horen had gekregen.
Op grond van de klacht die ik had ingediend, heeft hij mij toegang tot de winkel ontzegd.
Is dit een rechtmatige daad?
Voor zover ik informatie kan vinden mag alleen een individueel winkelverbod opgelegd worden indien de persoon een winkeldief is of tot grote onrust in de winkel leidt.
Ik voel me nogal voor schut gezet, zo midden in de winkel een winkelverbod van de manager krijgen alsof ik een crimineel ben. Sta je dan mooi met je mond vol tanden.
Graag meer informatie, bedankt alvast!