BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

strooizout

Bijdrage door gebruiker
20-01-2013
12 reacties
De lokale Jumbo hier verkoopt strooizout. Handig. Eén zak kost slechts €1,99 en er zit 5kg zout in. Wanneer je op het label kijkt zit er NaCl in, oftewel wat we in de volksmond 'keukenzout' noemen. Maar er staat ook uitdrukkelijk op de verpakking dat het zout niet geschikt is voor consumptie. Da's dan weer jammer.

Maar wat kost een kilo keukenzout eigenlijk? Doorgelopen naar het betreffende vak waar twee merken staan: Het A-merk en het eigen merk. De prijs varieert tussen 28ct en 33ct per kilo.

Terug naar het strooizout: €1,99 / 5kg = 40ct/kg

Dus strooizout is bijna 43% duurder, het is hetzelfde spul als keukenzout dus het dooit sneeuw en ijs net zo goed, maar het is alleen niet geschikt voor consumptie?

Eh? Waarom verkoopt Jumbo zakken strooizout als hetzelfde spul een eindje verderop 42% goedkoper in de winkel staat?
Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.