Hallo!
Een tijdje terug heeft mijn vriend eenmalig het proefpakket van Flexifront besteld waarbij je 3,50 euro moest betalen. Dat ook gedaan wisten we van. Ook gelijk opgezegd, dit ging redelijk goed.
Een maand later kwam het volgende probleem genaamd Courlux. Dit is een onderdeel van Flexifront (of andersom) alleen hun verkopen bamboo sokken. We hebben dit nooit besteld, ook nooit ontvangen. Nooit een bevestigingsbrief gehad. We kregen alleen heel toevallig de laatste aanmaning. Heb toen gelijk gebeld en deze mevrouw zou het regelen. Een week later lag er een brief van Alektum incasso in de bus (volgens mij dezelfde als flexifront mee werkt).
Heb al een klachtenbrief gestuurd, maar als antwoord kreeg ik dat het toch echt aan ons lag. Wat kan ik nu het beste doen?
Misschien zou Kassa hier tijd voor kunnen uittrekken in het programma? Heb al vele klachten over hun op internet gezien.
groetjes