BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Vaste kosten stadsverwarming crimineel

Bijdrage door gebruiker
23-10-2025
1572 keer bekeken
4 reacties

Ik woon in een nieuwbouwappartement van 58 m² met stadswarmte van Eneco. Het afgelopen jaar heb ik de verwarming geen enkele keer aangehad; mijn warmteverbruik was slechts 4,624 GJ, uitsluitend voor warm tapwater. Toch moet ik volgens mijn jaarnota € 970,46 betalen voor warmte, waarvan € 766,41 vaste kosten. Dat betekent dat bijna 80% van mijn rekening bestaat uit vaste lasten – ongeacht of ik iets verbruik of niet.

Eneco rekent volgens de ACM-maximumtarieven (vastrecht € 577,48, meettarief € 32,80 en huur afleverset ± € 150). Dus juridisch “mag” het, maar het voelt onrechtvaardig. Ik word gestraft voor zuinig en duurzaam gedrag, want hoe minder ik verbruik, hoe hoger mijn kostenverhouding wordt.

Als consument heb ik geen keuzevrijheid of overstapmogelijkheid, terwijl ik betaal voor een dienst die ik nauwelijks gebruik. Dit systeem ontmoedigt energiebesparing en voelt als misbruik van een monopoliepositie.

Ik vind dat de vaste en variabele warmtekosten opnieuw in balans moeten worden gebracht. De ACM en politiek zouden moeten zorgen dat mensen met laag verbruik niet bijna duizend euro per jaar betalen voor een aansluiting die ze nauwelijks gebruiken.

Meer over:

, , , ,
Delen:

Reageer

Laat een antwoord achter. Je kunt ook reageren op anderen. Lees onze spelregels.