BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. Op zaterdag 29 augustus is Kassa weer terug op tv!

Terugleververgoeding 2027

Bijdrage door gebruiker
29-05-2026
4283 keer bekeken
7 reacties

Ik zit vwb mijn energiecontract bij Essent. Sinds ik zonnepanelen heb betaal ik terugleverkosten maar krijg ik geen terugleververgoeding omdat ik op jaarbasis meer energie afneem dan teruglever.

Vanaf 2027 wordt er niet meer gesaldeerd. Bij mij verandert niet veel, ik verwacht nog steeds dat ik op jaarbasis meer ga verbruiken dan dat ik teruglever. Ik heb Essent gebeld met de volgende vraag: bestaat vanaf 2027 nog steeds de voorwaarde voor de terugleververgoeding dat je op jaarbasis meer moet terugleveren dan afnemen? Ze konden op mijn vraag geen antwoord geven. Ik moet het maar afwachten was het advies.

Ik heb het internet afgespeurd maar ik kan deze informatie niet vinden. Het maakt voor mij best wel uit. Ik betaal nu terugleverkosten van ongeveer 240 euro per jaar en krijg geen terugleververgoeding, best oneerlijk vind ik. Als dat zo blijft overweeg ik vanaf 01 jan 2027 mijn omvormer op 'zero export' te laten zetten, dit betekent dat ie helemaal niet meer teruglevert met als resultaat dat ik ook geen terugleverkosten meer hoef te betalen. Als ik wel een terugleververgoeding ga krijgen doe ik dat natuurlijk niet.

Heeft u meer informatie? Of bij wie ik terecht kan met deze vraag?

Met vriendelijke groet,

Arno Kamp

Meer over:

, , , ,
Delen:

Reageer

Laat een antwoord achter. Je kunt ook reageren op anderen. Lees onze spelregels.

Antwoorden (0)