BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

slimme meter blindstroom

Bijdrage door gebruiker
16-02-2015
4 reacties
goeden middag.

Ik heb gelezen dat een ouderwetse draaischijfmeter de z.g. blindstroom niet telt.
Dit is de stroom die vooral bij LEDverlichting en spaarlampen gebruikt.
immers het verbruikte vermogen is U x I x cosphi x tijd
Omdat deze blindstroom die gemiddalt zo'n 6% van het totaal uitmaakt, en die wel door de centrale gelevert moet worden, wordt dit percentage opgeteld bij de berekening van het stroomverbruik. Het aantal KWh wordt echter nooit vermeldt.
De conclusie is dan, dat bij een mechanische meter men precies datgene betaald, wat rechtvaardig is.
Een slimme meter (maar ook de andere digitalemeters) berekent exact het stroomverbruik, daardoor zal die 6% blindstroom er bij op getelt worden.
Maar de compensatie van de mechanische meter blijft bestaan.
Conclusie "met een slimme meter betaald met 2maal de blindstroom

Graag uw reactie hierop
Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.