Hallo,
Wij hebben begin Januari een keuken bij ikea gekocht. Deze keuken heeft een u-vorm, voorzien van 2 standaard eiken aanrechtbladen, en 1 aanrechtblad op maat gemaakt. Op het maatwerkblad heeft een levertijd gezeten van 3 weken. Bij het neerleggen van het maatwerkblad bleek deze dikker te zijn dan de andere bladen. De standaardbladen zijn 3.8mm en dit blad is 4.00mm. Aangezien ze tegen elkaar aanliggen, is dit een probleem wat direct opvalt. Deze klacht hebben we ook bij ikea neergelegd. Het blijkt dat de dikte van de maatwerkbladen is veranderd en dat dit niet goed is doorgekomen bij het filiaal waar wij het blad gekocht hebben. Ikea heeft deze fout schriftelijk erkend. Nu bieden ze ons 2 opties als oplossing, wij kunnen ons echter niet vinden in deze oplossingen.
Optie 1: Ze geven ons een tegoedbon van €200.00, te besteden bij ikea.
Optie 2: Ze komen het blad halen, ontbinden de koop en storten ons geld terug.
Van optie 1 heeft alleen de Ikea profijt. Het geld wat ze retourgeven via een tegoedbon moet weer bij hun besteed worden. Wij zitten nog steeds met een aanrechtblad waar we niet tevreden over zijn.
Optie 2 is niet eens een optie, aangezien we al twee aanrechtbladen hebben liggen van de Ikea. Tevens komen ze naar ons idee dan wel heel makkelijk van het probleem af.
Zijn wij verplicht akkoord te gaan met een van deze twee opties of kunnen wij een andere oplossing eisen? We hebben al aangegeven dat we het bedrag contant zouden willen hebben, zodat we die 2mm van het blad af kunnen laten schuren bij een ander bedrijf. Ikea deed volgens de medewerkster niet aan contant geld teruggave, alleen tegoedbonnen.
Hoe nu verder?