We lazen op internet het bericht dat sommige klanten van Alliander (Nuon) een naheffing zouden krijgen voor het capaciteitstarief, omdat ze een grotere elektriciteitsaansluiting hebben terwijl ze voor een kleine aansluiting betalen.
Voor ons een heel herkenbaar bericht, wij hebben momenteel hetzelfde met Stedin / Greenchoice. Echter, wellicht net als sommige klanten van Alliander, wij waren ons er niet van bewust dat wij een grotere aansluiting (3 x 35 ampere) hadden! Wij hebben ruim een jaar geleden ons huis gekocht en Stedin heeft opnieuw de stroom moeten aansluiten, omdat het huis al langere tijd onbewoond was en dus afgesloten van stroom.
Nu blijkt opeens op de jaarrekening dat we geen 3 x 25 A maar dus 3 x 35 A hebben. Deze zekeringen zitten in een verzegelde zwarte doos, dus we konden het niet zelf controleren. En we moeten dus ruim 600 euro meer betalen aan capaciteitstarief dan afgesproken in ons contract met Greenchoice. Voor een aansluiting die wij helemaal niet nodig hebben, want voor ons is 3 x 25 ruim voldoende.
Wij vinden het raar dat zowel Stedin als Greenchoice dit nooit aan ons gemeld hebben toen wij onze aansluiting aangingen.
Kortom, wij vragen ons af: Hebben netwerkbedrijven en energiebedrijven geen onderzoeksplicht en/of meldingsplicht??