BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Kan ik alsnog een mooie keuken krijgen?

Bijdrage door gebruiker
10-06-2005
2 reacties

L.S.,

Ik heb een baan bemachtigd in Enschede. Op het moment dat ik de baan kreeg was er nog maar vrij kort tijd tot het begin van de baan. In 1e instantie zou ik zelfs op 1 juni beginnen, maar vanwege de verhuis- en verbouwbezigheden hebben we besloten om 1 juli te starten. Ik ben op zoek gegaan naar huizen die op korte termijn zouden kunnen worden bewoond. De nieuwbouw in het centrum bleek snel te betrekken. Mijn oog viel opeen woning die door makkelaarij 'Bos' in Enschede werd aangeboden. Woningcooperatie Domijn zou de verhuurder worden. Bij de bezichtiging gaf ik aan snel erin te moeten, vooral omdat de woning nog helemaal kaal is en nog veel bewerking vereist. De makkelaar gaf aan dat dit gewoon kon. Ik had nog keuze in wat de uitvoering van de Bruynzeelkeuken. Deze zou er dan nog ingezet moeten worden, maar zou gewoon gebeuren in de loop van 4 a 5 weken.

Ik ging hiermee accoord. Ik zou een week later een intakegesprek bij de verhuurder hebben en de week erop zou de huur beginnen en ik zou kunnen gaan klussen. De verhuurder (Domijn) gaf aan dat zolang er nog geen keuken in was aangebracht de woning niet opgeleverd zou worden en dus ook niet kunnen worden betrokken om te klussen. Het perspectief was dus niet dat ik na 1 week zou kunnen gaan klussen, maar pas na 5 weken (op z'n kortst). Dit zou betekenen dat ik bij aanvang van mijn nieuwe baan nog niet eens de woning zou kunnen betrekken en wanneer ik erin kon nog in een kaal huis zou komen ook. Na inspanning van de verhuurder bij het intakegesprek bleek dat als er een standaardkeuken in zou komen dit op korte termijn zou kunnen (Bruynzeel krijgt een specifieke opdracht per verhuurder en heeft dan een aantal weken nodig om dit af te maken. Standaardkeuken staan op voorraad). Ik ben hiermee accoord gegaan, mede omdat ik in mijn planning van deze optie was uitgegaan en geen alternatieven meer had. De verhuurder heeft aangegeven dat de makelaar dit overtuigende leugentje vaker heeft gehanteerd om mensen over de streep te trekken.

Ik kom dus in een kaal huis met een saaie keuken waar ik eigenlijk recht heb op een fraaie. De verhuurder gaf al aan dat ik voor een verfraaiing achteraf zelf voor de kosten op zou moeten draaien. Kom ik eindelijk tot mijn vraag: hoe sterk sta ik gerechtelijk in mijn schoenen als ik deze kosten wil verhalen op de makelaar?

Hartelijke groet,

J van der Heldnen

Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.