BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

IKEA KEUKEN DRAMA

Bijdrage door gebruiker
10-07-2012
15 reacties
Op 12-05-2012 kochten mijn partner en ik bij Ikea Barendrecht een keuken. Niet de minste keuken maar een met alles erop en eraan en voor het toch forse bedrag van 5573.33 Euro. De keuken zou geplaatst worden in onze verbouwde woning en van Ikea Barendrecht kregen we de garantie dat ze deze konden leveren op vrijdag 29 juni. Dit zou gunstig passen in de planning met het leveren en plaatsen van de tegels. Plus dat de aardige verkoopster (haar treft in dit hele verhaal geen blaam) begreep door mijn zwangerschap dat Ikea hier te maken zou krijgen met een deadline, zij verzekerde mij dat de keuken geleverd zou worden voor de laatste zware maanden van de zwangerschap zouden ingaan.
De aannemer adviseerde ons toch begin juni om de datum van de keuken iets te verplaatsen voor het geval er iets niet voorspoedig zou gaan met de tegels. We hebben toen de levering verplaatst naar ruim een week later namelijk, 9 juli. Met de tegels is alles perfect verlopen, de Tegelconcurrent heeft alles op tijd en volgens afspraak met service geleverd. Bij Ikea begonnen ze op zaterdag 30 juni de eerste tekenen te vertonen dat zij niet de service en beloofde toezeggingen gedaan op 12-05-2012 konden doen. Een aardige dame belde mij op met het verhaal dat ik bij Ikea Barendrecht wat zijpanelen moest ophalen en betalen omdat deze niet meer op tijd bij mijn pakket konden zijn. Ik vond dit al een rare gang van zaken omdat ik juist extra had geïnvesteerd op aanraden van de verkoopster uit Barendrecht om alle spullen in een keer bij mij thuis te laten bezorgen. Dit zou schade voorkomen. Het was niet mogelijk dit op tijd bij mijn pakket te krijgen, plus ik liep de kans dat het dan helemaal niet meer geleverd kon worden en pas in oktober zou komen. Ik wees erop dat ik dit geen stijl vond dat ik in mijn staat, 7 maanden zwanger, zelf iets moest gaan ophalen, en op stel en sprong want het kon ook niet gereserveerd worden. Maar het goede nieuws was dat de rest 9 juli zou komen.
Rond 3 juli kreeg ik echter mijn tweede telefoontje, hetzelfde verhaal. Ook weer wat zijpanelen, maar deze aardige mevrouw zou zich over mij en mijn zaak ontfermen, zeker gezien mijn toestand. Ik moest alleen zo snel mogelijk in Ikea Barendrecht zien te komen om het op te halen. De volgende dag regelde ik dat ik van mijn werk een uurtje vrij kon nemen om dit te regelen. Nog voor ik Ikea Barendrecht inging kreeg ik dezelfde vriendelijke mevrouw aan de telefoon, zij had ervoor gezorgd dat het ook eventueel opgestuurd kon worden want zij begreep hoe belastend dit was bovenop de verwachte service van een levering aan huis. Maar ze had ook nog iets anders en dat waren de oven en de afzuigkap, en dat zei ze hoopvol, daar zou Ikea zorg voor dragen want deze zouden nog met spoed naar het pakket gestuurd worden. Ik heb de panelen betaald op die dag en ook meegenomen omdat ze inderdaad zo klein bleken als belooft en omdat ik ook vanwege mijn werk niet verder vrij kon blijven nemen om alle Ikea misleveringen op te vangen. In de winkel informeerde ik naar het berdrag wat ik nu over moest maken aan Ikea, maar de dames achter de balie konden niet meer met het Isellnr bij mijn gegevens, zij adviseerde mij te bellen met de informatielijn. Later belde ik met de Ikea informatielijn en ook zij konden opeens niet meer bij mijn gegevens, ook niet met het MHS nummer. Gealarmeerd hierdoor besloot ik nummer 3 van de betalingsmogelijkheden te kiezen. Namelijk mobiel pinnen bij levering. Ik kreeg een naar gevoel van alle tege
Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.