DIGITALE MEEDENKERS,
Onlangs hebben we een keuken bij Ikea gekocht. In deze keuken hebben we o.a een gasplaat en een elektrische oven meegenomen. Voor de bediening van de gasplaat hebben we gekozen voor de bedieningknopen op de front van de oven. Deze ovens zijn aanwezig op het moment van de bestelling. De verkoper van Ikea heeft zelf bevestigd dat deze mogelijkheid kon. Bij montage blijkt dat de verkeerde oven is geleverd (elektrische koken) Er is door Ikea een poging gedaan om de oven als nog te bestellen.
Om een lang verhaal kort te maken. Ikea heeft de bestelde oven uit de katalogus laten verdwijnen met als gevolg dat wij een andere kookplaat moeten kiezen met de bediening op de bovenkant.
Na een touwtrektijd van een kleine drie maanden en de nog oude gaskooktoestel in de nieuwe keukenheeft Ikea voor het ongemak een kadobon gedaan van 100 euro. We zijn akkoord gegaan met 30% korting omdat we anders 3 maal zo duur uit zijn wanneer de koop word ontbonden van de kookplaat en de oven. Ikea had geen ander voorstel.
Is 30% procent kortingredelijk voor een oplossing waar je eigenlijk niet tevreden mee bent? Of hadden we anders moeten handelen?
Groet Beekieboy