In februari 2010 kochten wij een Auping Maestro matras met medium kern. Na een lange levertijd kregen wij dit matras bezorgd, echter met een keiharde bult ter hoogte van de schouder. Bovendien was het matras veel harder dan die in de winkel. De zaak waar wij het matras hadden gekocht geloofde het niet, wilde niemand langs sturen en deed het af als "dit kan niet, u verzint dit gewoon".
Gelukkig heeft de zaak toch auping gebeld die het matras heeft doorgemeten en er een nieuwe kern in heeft gezet, opnieuw medium, aangezien het medium-testmodel in de winkel heerlijk lag. Echter, hoewel na vervanging van de kern de "bult" weg was, bleek het matras nog steeds veel harder te zijn dan die in de winkel. Volgens de winkel kon dit wederom niet, het was hetzelfde matras, dezelfde kern en het matras in de winkel kon absoluut niet al "zachter" zijn geworden door het testen. Tja, en bewijs dan maar als klant dat het toch wel degelijk anders voelt...Bij andere producten kan je aangeven dat het om een ondeugdelijk product gaat, dat het niet hetzelfde is als getoond in de winkel, maar als het gaat om stevigheid van een matras, is dat natuurlijk een heel ander verhaal.
De klantonvriendelijkheid weerhield ons ervan opnieuw de kern te laten vervangen voor een soft-kern. Bovendien hoopten we dat het een wenproces zou zijn, zowel voor ons als voor het matras (dat mogelijk ingelegen moest worden). Echter, sinds dit nieuwe matras heb ik elke ochtend enorme pijn in mijn onderrug en mijn man tussen zijn schouderbladen.
We zijn net terug van twee weken Frankrijkvakantie in een stacaravan, en hoewel het matras daar vreselijk was (je voelde de veren in je lijf), hadden we daar geen last van rug- en schouderpijn. Bij thuiskomst leek ons eigen matras een zaligheid (Oh, wat lag dit weer lekker!), maar al na 1 nacht stonden we allebei weer op met de rug- en schouderklachten. Die verdwijnen doorgaans wel na een paar uur, maar het is toch echt heel naar om elke ochtend zo wakker te worden. Zeker omdat we dit keer echt voor een goede kwaliteitsmatras gingen. Wij overwegen er nu een topdekmatras van de Ikea op te leggen. Klinkt natuurlijk supervreemd, een hoogkwaliteitsmatras met een Ikea-topdekmatras, maar dat topdekmatras (de Tafjord) vormt zich supergoed naar je lichaam, terwijl ons eigen matras niet goed inveert bij de heup en de schouder. Misschien zijn onze afmetingen niet dezelfde als de 5 zones van de aupingmatras? We hebben al geprobeerd hoger en lager op het matras te gaan liggen, het hoofd- en voeteneind om te draaien etc, maar niets helpt. Eigenlijk zouden we natuurlijk terug moeten gaan naar Auping, maar nu ik de oudere forumpagina's op Kassa heb gelezen, krijg ik de indruk dat ik daar niet heel ver mee zal komen. Eerlijk gezegd verwacht ik een antwoord in de sfeer van "we hebben hier nog nooit een klacht over ontvangen", dit zeiden ze ook toen ik het had over die "bult" op schouderhoogte, en nu lees ik in 1 van de eerdere forumberichten dat dit al wel degelijk eerder is ervaren.
Wij waren ervan overtuigd dat Auping een goed en betrouwbaar merk was, waarbij toch zeker geen rugklachten zouden moeten optreden. Van een Aupingdealer verwachtten we een goede service, gericht op de tevredenheid van de klant, met een insteek zoals "het gaat erom dat U goed slaapt en uitgerust wakker wordt. Laat ons horen hoe het matras bevalt en als er problemen zijn, zoeken we samen naar een oplossing".
Ik ben zeer benieuwd of er meer mensen zijn met een dergelijke ervaring.