Sinds 3 maanden sta ik bovenaan de lijst om in aanmerking te komen voor een huurappartement. Ik sta zó hoog op de urgentielijst, dat de woning nog niet op internet wordt aangeboden, voordat ik de kans heb om te kijken of het wat is.
Nu stond er een appartement leeg en had ik de verhuurder gebeld voor informatie.
Volgens hun gegevens stond het appartement niet leeg, maar was het nog in verhuur.
Nu wist ik dat de mevrouw die daar woonde was overleden en dat haar kinderen het appartement vrijwel direct hebben leeggeruimd, maar dat de huur waarschijnlijk nog niet was opgezegd.
Dat klonk mij logisch in de oren en aangezien ik door de verhuurmaatschappij gebeld zou worden als er iets leegkwam, heb ik dus het telefoontje afgewacht.
Nu hoorde ik gisteren van een kennis, die ook woningzoekende is, dat zij op het appartement had gereageerd en dat het op Woningnet stond. Ik heb toen gelijk de verhuurmaatschappij gebeld hoe dat nu mogelijk was. Ja, er was een fout gemaakt, ik was niet gebeld en dat had wel gemoeten, maar dat appartement is dus aan een ander toegezegd.
Ik moet dus maar wachten tot er een andere woning beschikbaar komt.
Maar eigenlijk moet dit toch niet kunnen?
Ik ben van mening dat ze die ander moeten zeggen dat ze een fout hebben gemaakt, per slot van rekening was ik de eerste die heeft gereageerd, niet via Woningnet, maar wel via de verhuurdersmaatschappij.
Is er iets wat ik kan doen? Want mijn huidige woning is een koopwoning en ik heb alleen maar een arbeidsongeschiktheidsuitkering en een klein weduwepensioen, dus de kosten zal ik op een gegeven moment niet meer op kunnen brengen.