BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. In september is Kassa weer terug op tv!

Verhoging bouwdepot bij Postbank duurt al 3 maanden.

Bijdrage door gebruiker
  •  
  •  
03-02-2007
  •  
1 antwoord
  •  

Ik heb een vraag inzake het verhogen van een hypotheek.

Mijn vriend heeft in mei 2006 een nieuw huis gekocht. Aan de hand van een taxatierapport hebben we een hypotheek afgesloten van 163000 euro. 30000 hiervan was voor de verbouwing. Na 6 maanden verbouwen bleek echter dat we geld tekort kwamen en hebben we het verbouwingsdepot verhoogd naar 40000. De aanvraag is eind oktober ingevuld enop de bus gedaan en we dachten dat alles in orde was. Na een tijdje hebben we gebeld om te vragen of de stukken waren ontvangen, maar deze waren nergens terug te vinden. Dus een nieuwe aanvraag gedaan. Opnieuw alle stukken opgestuurd, maar nu bleek er een formulier te missen. Waren ze vergeten toe te voegen. Dus nog een keer alle stukken ontvangen, ingevulden weer terug gestuurd. Eindelijk werd alles in behandeling genomen. Wij blij, maar weer ten onrechte. Het taxatierapport was in de tussentijd verlopen en de aanvraag werd afgekeurd. Mijn vriend boos natuurlijk en de hypotheekadviseur beloofde het recht te zetten. Na het horen van de voorgeschiedenis werd de aanvraag door debankalsnog goed gekeurd.

Nu komt het. Vorige week heeft mijn vriend met de Postbank gebeld om te vragen wanneer het bedrag gestort ging worden? Als antwoord kreeg letterlijk te horen ' over 3 tot 5 werkdagen staat het op uw rekening'. Dat had dus uiterlijk gisteren moeten zijn. Dus heeft mijn vriend vanochtend nogmaals gebeld. Ze wisten het niet bij de klantenserviceen de hypotheekadviseur zou wel weerterugbellen. Vanmiddag belde deze meneer terug en wist te vertellen dat het geld wel vrij gekomen was maar nuvaststond inhet depot. Pas als mijn vriend een bepaald formulieren de bonnen van de nog te maken kosten heeft toegestuurdkrijgt hij zijn geld. Dit formulier moet echter wel eerst aangevraagd worden. En pas als de Postbank heeft gekeken naar de meegestuurde bonnen wordt beslist of er wordt uitbetaald. En de Postbank kennende kan dit ook wel weer een week of 4 gaan duren als het niet langer is. Met andere woorden, een aaavraag duurt bij hun gewoon 4 maanden in ons geval.

Waarom kan deze rotbank niet gewoon in een keer alle juiste informatie verstrekken? En zijn ze op de een of andere manier te verplichten om sneller uit te betalen?

Mijn vriend heeft namelijk aardig wat onkosten moeten maken om nog enigzins met de verbouwing door te kunnen gaan. Zo langzamerhand komt deze dan ookhelemaal stil te liggen. Daarbij komt ook nog eens dat we doorgemaakte kostennu erg krap bij kas zitten.Verderwe wonen momenteel op de bovenverdieping in de 2 slaapkamers omdat het beneden niet afgemaakt kan worden. De Postbank is al die tijd op de hoogte geweest van onze situatie en dat er spoed achter de aanvraag zat.

Is er tegen deze wanpraktijken iets te doen? Al is het maar dat ze binnen nu en een week uitbetalen, want we worden er behoorlijk ziek van dat we ons huis niet kunnen afmaken. Ook zou ik graag willen weten of er meer mensen dit soort ervaringen met de Postbank hebben gehad?

Alvast bedankt voor enige reacties,

Dasha & Jordi

Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.