De Rabobank stuurt momenteel een brief naar al haal leden over de 'dure dagen in December'.
Dus krijg je in deze tijden van de kredietcrisis 2 tegoedbonnen.
Met de eerste bon kun je voor een bepaalde tijd je aflossing op je (langlopend) krediet halveren. 'Wel zo handig in deze tijden'.
Op een geschikt moment volgens jezelf, kun je de tweede bon opsturen. Hiermee verdubbel je de aflossing weer en betaal je weer net zoveel als voorheen.
Het is een truc om je op een zwak moment wat dieper de crisis in te duwen met een lening die alleen maar hoger wordt. De aflossing is nu lager, dus blijft je schuld langer staan. Dat betekent dus ook dat de looptermijn van je (langlopend) krediet dus ook verlengd wordt, je doet er immers langer over om weer op € 0,- te komen.
Het is de eeuwen oude truc die bij studenten ook steeds wordt toegepast. Sta je rood? Je wordt netjes op je vingers getikt...maar ook direct gewezen op het handig rood staan op je rekening! Je staat niet voor niets rood moet je dan denken....
Geef je geen gehoor aan de oproep van De Rabobank, dan wordt je ook nog even opgebeld. Waarom ik niet gereageerd heb? Het was immers een goede aanbieding, toch?!
Ik heb de Rabobank gezegd dat ik het een flink staaltje brutaliteit vindt om in deze tijden mensen te verleiden met een langer en lager krediet.
Hierbij een waarschuwing en een noodkreet dat wat De Rabobank hier doet, echt niet volgens de normen en waarden anno 2009 kan zijn.
Trap er niet in!