BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Oplichting op marktplaats, dmv misleiding

Bijdrage door gebruiker
05-05-2012
7 reacties
Afgelopen maandag heb ik een iPhone voor 400€ via Marktplaats gekocht. Na eerst mailcontact gehad te hebben, heb ik ook 1 keer telefonisch contact gehad. In dit gesprek hadden we afgesproken dat zij een foto van de factuur zou sturen, waarna ik het geld over zou maken.
Helaas heb ik onvoldoende verstand van facturen.Door de geloofwaardigheid in de mails en de telefoon heeft ze mij op het verkeerde been gezet en mijn vertrouwen gewonnen.
Woensdag het pakketje ontvangen, blijkt een nep iPhone te zijn. Ik ben met de factuur (van Dixons) naar de winkel gegaan, blijkt dat deze zelfgemaakt is. Mevrouw neemt haar telefoon niet op, en reageert niet op haar mail. Op advies van de politie heb ik haar een mail gestuurd en een week de tijd te geven om de boel recht te zetten. Er is dus melding gemaakt en aangifte heb ik op mijn computer staan. Ik ga er vanuit dat dit niet gaat gebeuren, anders had ze wel gereageerd.

Mevrouw heeft misleidend gehandeld:
Ze heeft de advertentie in de rubriek ‘ Telecommunicatie? Mobiele telefoons | Apple iPhone’ gezet. Ze had haar advertentie moeten plaatsen in ‘Telecommunicatie? Mobiele telefoons | Overige merken’.
Ook heeft zij in de advertentie en aan de telefoon niet vermeld dat het om een ‘clone’ ging. Ze heeft misbruik gemaakt van de goede naam van Apple, om andere mensen te misleiden. Haar product betrof een clone en is veel minder waard dan een echte Apple iPhone. Doordat zij een zelfgemaakt bonnetje heeft gestuurd, heeft ze met opzet een nep product verkocht onder een goede naam voor een veel te hoge prijs.

Wat zijn nog meer mogelijkheden om mijn geld terug te krijgen?
Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.