BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

ontbinden koop overeenkomst koophuis

Bijdrage door gebruiker
15-01-2014
25 reacties
Hallo

ik zit met een vraag..

ik en mijn vriendin willen een huis kopen (met de regels van 2013)

We hebben een mooi huis gevonden en we zij bij een hypotheek advisieur geweest.
deze zou alles regelen voor ons.. maar we hadden nogal haast om te kope met de regels van 2013...
Nu heeft de adviseur ons vermeld dat hij eerst een bod op het huis gaat doen en aande hand daarvan een hypotheek gaat aan vragen.

er is een bod geaccepteerd met voorbehoud dat wij binnen zoveel weken de hypotheek en een startes lening rond moeten hebben. Er is een contract opgesteld genasmd koop overeenkomst. Ook staat hier in dat als het niet lukt of wij het annuleren er 10% van de koopsom inrekening word gebracht.

deze hebben wij alle bij ondertekent.
vervolgens is er een hypotheek en startes lening aangevraagt
Waar bij de hypotheek verstrekker een reactie terug gaf dat er 3 bkr regerstraties zijn er dit er niet mag zijn.

echter kunnen wij er 1 niet wegwerken. Waardoor de koop dus niet door kan gaan. Hier voor hadden wij iets langer als een week voor.

wij hebben binnen een week aangegeven dat het niet gaat lukken.

De adviseur had 2 opties iemand geld laten lene voor ons of het annuleren en hopen op 2 afwijzingen door een hypotheek verstrekker.. wij kozen voor de laatste.

gezien het feit dat de adviseur voor af geen check heeft gedaan bij het bkr en dit dus eigenlijk had kunnen voorkomen.
lopen wij nu het risico dat als wij geen 2 afwijzigen krijgen een boete krijgen van 15.000 euro..

nu mijn vraag kunnen wij hier iets mee doen. Of is onze enige kans daadwerkelijk de 2 afwijzigen.?

Het gaat om een eerste koop huis waar wij totaal leeken in zijn en totaal niks weten van hoe en wat... en daarom naar de hypotheek advieur zijn gegaan met het vertrouwen alles goed te regelen.


mvg
Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.