BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Nieuwe scooter met afwijkende specificaties

Bijdrage door gebruiker
02-02-2017
7 reacties
Afbeelding bij deze post - Nieuwe scooter met afwijkende specificaties

- Waarschuwing, lang bericht! -

Op 13 januari 2017 heb ik via een websiteeen scooter d.m.v een leasecontract aangeschaft. Het betreft een scooter van BTC, 45 km/u uitvoering. Deze heb ik op advies van het bedrijf aangeschaft nadat ik hun mijn eisen had voorgelegd, namelijk: Een woon-werkverkeer scooter met een grote benzinetank zodat ik niet vaak hoef te tanken (Ik reis dagelijks +/- 60 km), een zuinige motor voor lage benzinekosten, genoeg ruimte om comfortabel een extra passagier mee te nemen en de mogeljkheid om een windscherm + koffer te kunnen monteren.

Mij werd de BTC Trevis aangeraden en ik werd doorverwezen naar de specificaties op hun website. De specificaties die afwijken zijn voor mij het meeste belangrijk, namelijk een grote benzinetank en een zuinige motor. Op de website stond er bij de pluspunten letterlijk "Uitgerust met een grote brandstoftank van 7 liter" en in de omschrijving wordt gesproken van een stille 4-taktmotor die goedkoop is in het verbruik. De zogenaamde brandstoftank is in werkelijkheid slechts 3,5 liter (hier kwam ik achter nadat ik de scooter leeg had gereden en vol had getankt) en het verbruik van de scooter ligt tussen de 1:25 en 1:30, terwijl het gemiddelde verbruik van een 4-taktscooter rond de 1:40 ligt. Ook is het blok in vergelijking metandere 4 takt scooters een stuk luidruchtiger.

Volgens de verkoper had ik van te voren de specificaties moeten 'verifieren'en kan ik de verkoper niet aansprakelijk stellen. Ik heb echter wel degelijk de specificaties goed doorgenomen op zowel de website van de verkoper als de officiele website van BTC. Ik ben na eigen onderzoek zelfs nog bij de makers van de BTC scooters uitgekomen en heb ook hier de specificaties doorgenomen (Longjia produceert de scooters, waarna deze in Nederland onder het merknaam BTC worden verkocht). Deze specificatieswaren op alle websites hetzelfde en hier ging ik dus logischerswijs van uit. Volgens de verkoper had ik zodra de scooter geleverd werd nog voordat ik er iets mee ging doen het boekje doorlezen om te controleren of er inderdaad een 7 liter tank in zit of zelf de scooter volledig moeten inspecteren. Ik kon er dus niet vanuit gaan dat ik de scooter zou krijgen die ik heb besteld.

Buiten het feit dat de scooter niet de eigenschappen heeft die hij hoort te hebben rijdt de scooter op het moment niet eens. Vanaf dag 1 viel de scooter al constant uit en haperde hij enorm bij het optrekken. Ook de topsnelheid van de scooter ligt te hoog aangezien de teller 58 tot 60 km/u aangeeft bij volgas i.p.v. 45 km/u. Als er iemand achterop zit kom ik overigens niet boven de 30 km/u uit en maakt de scooter een hoop herrie.

Ik vroeg om een oplossing en die kreeg ik ook na lang doorzeuren en veel moeite: De scooter wordt gerepareerd en de kosten nemen zij op hun rekening, zolang het bedrag niet te hoog ligt. Hier ging ik uiteraard niet mee akkoord, want hoe zorgt een reparatie ervoor dat ik ineens wel een 7 liter tank heb en een zuinige motor? Zij weten dat ik de scooter om deze redenen heb aangeschaft en weigeren de scooter retour te ontvangen of mij een model aan te bieden die wél over de genoemde eigenschappen beschikt. Dit aanbod trokken ze gelijk in toen ik aangaf dat ik gewoon een scooter wil met de juiste eigenschappen, de scooter waar ik voor betaald heb.

Ik heb met het Juridisch Loket gesproken en een afspraak gemaakt voor volgende week dinsdag om alles te bespreken en te kijken wat ze voor mij kunnen betekenen. Hiervoor wil ik zo goed mogelijk voorbereid zijn en alvast zoveel mogelijk informatie inwinnen. Mijn vraag aan jullie is dan ook: Heb ik het recht mijn geld terug te vragen of een ander scootermodel uit te kiezen die wel aan mijn eisen voldoet?

Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.