Ik heb vandaag op 21 juni 2008 een definitieve aanslag voor de huurtoeslag ontvangen. Ik moet over 2006 € 1700 euro terugbetalen.
Wat is er gebeurd; in 2006 kreeg ik een voorlopige aanslag met daar op een te laag toetsings inkomen (€ 16.000,- i.p.v. 22.000,-), ik heb via het internet deze 5 (!) keer proberen te wijzigen. Dit is na de 5e keer wel doorgekomen bij de zorgtoeslag maar nooit bij de huurtoeslag. Mijn idee was dat er wel een foutje intern bij de belastingdienst zou zijn, maar ze hadden het juiste toetsingsinkomen nu in ieder geval.
Begin 2007 kreeg ik weer een voorlopige aanslag (berekening) van de huur- en zorgtoeslag en daar was het zelfde weer aan de hand ik heb het weer gewijzigd via internet en wéér werdt alleen de zorgtoeslag aangepast. Toen heb ik er eerlijk gezecht ook niet verder over nagedacht en is het zo blijven staan.
Nu (RUIM ANDERHALF JAAR NA 2006!!) moet ik over 2006 dus € 1700,- terug gaan betalen en ik voel uiteraard al de bui hangen.. ik ben in 2007 iets meer gaan verdienen en daar zal ik dus wel alles terugmoeten betalen (nóg eens € 2000,-) er boven op.
Tuurlijk ga ik wel bezwaar maken, maar mijn inkomen wás wel hoger dan de berekeningen aangaven.
Kan ik bezwaar maken tegen het feit dat mijn wijzigingen niet juist zijn doorgevoerd?? En is het wel wettelijk toegestaan dat de belastingdienst er zo lang over doet om met de definitieve berekening te komen? En is er eigenlijk een speciale afbetalingsregeling opgezet, ik heb nl. begrepen dat ik niet de enige ben geweest (alhoewel ik geloof ik wel de laatste was.)
Graag een reactie want ik weet even niet wat ik hier nu mee moet. Ik heb geen €1700,- euro en al helemaal geen € 3700,-!!
Alvast bedankt,Met vriendelijke groeten
Karlijn