BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. Op zaterdag 29 augustus is Kassa weer terug op tv!

Huurwoning weggeven aan kennis, mag dat?

Bijdrage door gebruiker
11-04-2012
18 reacties
Hallo,

Ik heb een specifieke vraag, dit heeft geen betrekking op mij, maar een maatje van mij. Hij woont in een flat vanaf zijn 19e, hij is nu 40. Hij wil graag verhuizen naar zijn partner, dus woning opzeggen zou je denken. De huur van de woning is € 290,- (ja echt waar!).

Nu heeft hij een goede vriend, die sinds een half jaar via dezelfde woningcorporatie een woning heeft in dezelfde sraat maar met 1 slaapkamer minder. Door een breuk met zijn ex en de problemen tussen die twee, heeft hij nu volledige voogdij over zijn twee kinderen. Dit was niet eerder een issue toen hij een woning ging zoeken.

Het idee is nu dus ontstaan om de flat aan die vriend te geven. Op die manier; heeft die man 1 slaapkamer extra (in totaal dan dus 3 in plaats van twee) voor hemzelf en zijn twee kinderen, is de huur beduidend lager, komt hij in een 'af' huis (prachtige plavuizen, mooie wanden, sinds 2009 een gloednieuwe keuken, knappe badkamer).

Nu weten we niet of de huurcorporatie dit toelaat. In alle gevallen is het voor iedereen beter, dit scheelt de huurcorporatie geld en inzet om er weer een standaard keuken in te plaatsen, de badkamer te vernieuwen en wat afwerk-werkzaamheden te moeten verrichtten.

Tevens komen de twee al jaren bij elkaar over de vloer en de tweede partij (man met de kids) heeft jaren geleden geholpen met het plaatsen van de plavuizen, een tegelwand e.d. dus daar zit veel geschiedenis voor die twee.

Wat is jullie ervaring?

Graag info.

Groet ;)

Delen:
Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.

Antwoorden (0)