Ik woon bijna 3 jaar in een appartement in leeuwarden. De woning is verkregen via de woningbouw en wij zijn er met 3 studenten in gaan wonen. Op dat moment was dat geen probleem, we konden er met drie mensen in gaan wonen.
Inmiddels is het volgens de kamerverordening van de gemeente leeuwarden niet meer mogelijk met drie (niet gezinsleden) in een huis te wonen. Tenzij deze helemaal wordt aangepast met extra sloten, brandblussers etc etc.
Wij wonen er op dit moment nog met zijn drieën en hier maakt de woningcoöperatie ook geen bezwaar tegen, want we woonden er de hele tijd al met 3 man. Nu wil echter één van ons verhuizen en hier zoeken we een nieuwe huurder voor. Dit mag echter niet meer van de woningcoörporatie (en de gemeente), omdat er op dit huis niet meer dan 2 mensen (niet gezinsleden)mogen worden ingeschreven.
Nu vroeg ik mij af of dit niet een beetje vreemd is? Dat wij nu extra huur moeten betalen (naja, dezelfde huur alleen nu gedeeld door 2 ipv gedeeld door 3) omdat die verordening er is gekomen. Lijkt mij niet helemaal logisch. Is de woningcoörporatie (en de gemeente?) niet gewoon verplicht ons met drie mensen te laten wonen?
Of een andere oplossing te bieden?