Hallo,
Eind februari 2009 is mijn moeder hetslachtoffer geworden van pinpasfraude. Kwaadwillenden hebben haar ABN Amropinpas voor een zeer korte tijd uit haar portemonnee gehaald, de magnetische informatievan die pas gekopieerd en vervolgens de pas weer teruggestopt in deportemonnee.
Daarna is er in het tijdsbestek van 2 dagen EUR2864,88 van haar rekening gehaald.
Op de afschriften is te zien dat er gepind is inwinkels én dat geld is opgenomen bij geldautomaten.
De ABN Amro beweert nu dat het in dit geval nietgaat om pinpasfraude, want (ik citeer de ABN Amro bank): 'met een gekopieerdepinpas kunnen alleen maar aankopen in winkels gedaan worden. Met eengekopieerde pinpas kan nimmer geld uit een geldautomaat verkregen worden'.
Mijn brandende vraag is nu: klopt dezeredenatie? Kan een gekopieerde pinpas alleen maar gebruikt worden bijpinapparaten in winkels en niet bij geldautomaten?