Mag de belastingdienst abrupt de huurtoeslag stopzetten of niet verlengen?
Op 21 december ontving ik per brief het bericht hierover. Normaal zou ik op die datum 265 euro aan huurtoeslag ontvangen. Indien ik dacht wel recht te hebben op huurtoeslag kon ik die opnieuw aanvragen. Daarvoor moest ook nog een DigiD worden aangevraagd.
Via de belastingtelefoon heb ik vernomen dat er een tweede persoon op mijn adres zou zijn ingeschreven. Ik heb gezegd dat dit niet klopt. Ik woon alleen en iemand kan zich niet op mijn adres laten inschrijven zonder dat ik daarvoor getekend heb. Het antwoord was: ´u moet daarover eerst bij de gemeente navraag doen en dan overnieuw de toeslag aanvragen´.
De gemeente wil telefonisch geen informatie geven.
Nu zit ik mij steeds bozer te maken op de belastingdienst. Zij kunnen aan mijn inkomen zien dat ik die toeslag hard nodig heb. Indien ik geen recht meer op huurtoeslag zou hebben (hetgeen niet het geval is) kunnen ze het ook achteraf terug vorderen nadat ze het hebben uitgezocht.
O ja, hele fijne feestdagen gewenst allemaal.