BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

eindafrekening nooit ontvangen

Bijdrage door gebruiker
23-08-2007
Deze post is gesloten
Deze post heeft een reactie
1 reactie

Hallo,

Mijn vriend is vorig jaar augustus verhuisd. Hij heeft alle instanties een adreswijziging door gegeven, alleen blijkt nu dat RWE obragas de wijziging foutief doorgevoerd heeft in haar administratie. De eindafrekening heeft hij nooit ontvangen en ook nooit bij stil gestaan dat hij deze nog moest krijgen.

Nu kreeg hij eind juli van dit jaar ineens telefoon van een incassobedrijf met de vraag waarom hij niet gereageerd had op een briefd welke zij gestuurd hadden. Deze brief hadden zij naar zijn vorige adres gestuurd. Hij had geen idee waar dit over ging. Er werd alleen verteld dat het over RWE ging en de rest kon hij per mail vragen. Hij heeft hierna RWE gebeld om te vragen wat er aan de hand was. Het bleek te gaan om de eindafrekening van zijn vorige woning en deze hadden zij gestuurd naar een adres waar mijn vriend nooit gewoond heeft en dat adres heeft hij ook nimmer door gegeven. De telefonist zei dat het de fout van RWE was, maar hij moest het verder maar zelf oplossen met het incassobedrijf. Bovendien stelde hij dat meneer er zelf aan had moeten denken en RWE had moeten bellen waar de afrekening bleef. RWE kon en wilde verder niets meer voor hem doen.

Bij het incassobedrijf heeft hij bezwaar ingediend, met als grondreden dat hij nooit post heeft ontvangen van RWE en dat hij dus nooit in de gelegenheid is geweest om tot betaling over te gaan. Hij heeft hierbij aangegeven dat hij wel wil betalen, maar niet op wil draaien voor de incassokosten omdat de fout duidelijk bij RWE ligt. Nu heeft hij een reactie gekregen waarin het incassobedrijf mijn vriend verantwoordelijk stelt. Hij moet zich aan zijn betalingsverplichting houden en hij had contact op moeten nemen met RWE. Het komt er dus op neer dat hij RWE na had moeten lopen waar de rekening bleef, terwijl hij aan zijn verplichting had voldaan met het doorgeven van zijn adreswijziging.

Nu is mijn vraag: Staat mijn vriend in zijn recht en wat kan hij hiertegen doen? En moet hij akkoord gaan met de incassokosten door een fout van RWE?

Alvast bedankt, Svenja

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.

Antwoorden (0)