BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Boete bij oversluiten hypotheek

Bijdrage door gebruiker
01-03-2016
11 reacties
Acht jaar geleden zijn wij wegens de gezondheidstoestand van mijn echtgenoot verhuisd naar een appartement.
Op aanraden van makelaar annex hypotheekadviseur hebben wij een aflossingsvrije hypotheek afgesloten met de rente voor 30 jaar vast.
Inmiddels is de waarde van mijn nieuwbouwappartement dramatisch gedaald, ben ik sinds kort met pensioen en is mijn echtgenoot overleden.
Ik ben gaan navragen of er een mogelijkheid is om de hypotheek over te sluiten omdat ook de hypotheekrente nu veel lager is dan acht jaar geleden.
Ik zou dan met dezelfde maandlasten een stukje kunnen gaan aflossen.
De hypotheekverstrekker deelde echter mede dat in geval van oversluiten er een boete verschuldigd is van 32.000 euro.
Vanwege dit astronomisch hoge bedrag zit ik echter gevangen in een financiële situatie waar voor mij geen uitweg is.
Ik vraag niet zozeer om een antwoord op dit probleem, maar wel om aandacht voor een situatie waarin volgens mij nog veel meer mensen verkeren.
Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.