Goedenmiddag,
mijn zwager heeft een PGB toegewezen gekregen. Mijn zus verleent deze zorg aan mijn zwager. Bij voorlichting over de PGB is hen verteld dat er rekening gehouden dient te worden met nog niet betaald inkomstenbelasting. Hiervoor moet men 20-25% reserveren.
Bij het invoeren van de belastingaangifte zijn de inkomsten van de PGB ingevoerd bij inkomsten uit overig werk.
Nu blijkt ineens dat ook premies betaald moeten worden (voor AOW, AWBZ en nog 2 andere). Hier is nooit iets over gezegd en zij hebben hier ook geen geld voor apart gezet. Omdat het een aanzienlijk bedrag is, kunnen zij hierdoor in de financiele problemen raken.
Klopt het dat er ook premies betaald moeten worden over de PGB inkomsten? Of zijn de inkomsten van de PGB verkeerd ingevoerd?
Er is geen contract opgesteld (voor opting-in zoals dat heet).
Bij voorbaat mijn dank voor jullie hulp.
Groeten Roel.