BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. In september is Kassa weer terug op tv!

belasting betalen over nog niet uitgekeerd legaat

  •  
27-02-2008

Na het overlijden van mijn schoonvader heeft mijn vrouw een legaat gekregen. Dit legaat wordt uitgekeerd als haar stiefmoeder is overleden (hij was escheiden en weer hertrouwd).

Het is dus onzeker of het legaat uiteindelijk kan worden uitgekeerd omdat het na haar overlijden door haar erfgenamen moet worden uitgekeerd en zij de mogelijkheid hebben om de erfenis te weigeren.

Mijn vraag is nu moet de waarde van het legaat opgegeven worden in box 3 en kan ik in geval van niet uitkeren de betaalde belasting terugvorderen?

Bij een hoge uitkering zou dit overigens de zoveel gaan kosten dat ik het legaat zou moeten weigeren.

Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.