BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Asbest in huurwoning in slechte staat, moet de huurbaas dit laten inspecteren?

Bijdrage door gebruiker
14-01-2020
12 reacties

In mijn huis zit op de onderste verdieping redelijk wat asbest (meerdere grote platen).

Dit wist ik helaas niet toen ik er een paar jaar geleden kwam wonen, en door de tijd heen heb ik toch wel redelijk wat gaatjes geboord om bijvoorbeeld spullen op te hangen. Laatst kwam ik er pas toevallig achter dat dit asbest is, en heb ik direct de huisbaas geïnformeerd.

Nu zegt de huisbaas dit ook niet te hebben geweten, en vind hij het zelf niet zo'n probleem dat het er zit. Er zijn echter een aantal platen die behoorlijk zijn beschadigd (vooral aan de randen) en die op plekken zitten (bijvoorbeeld als deel van de deurpost), waarbij ze zeker verder zullen beschadigen. Zoals het er nu bij staat komt er zeker gruis van de plaat bijnormaal gebruik van de woning, wanneer bijvoorbeeld iets hards tegen die deurpost stoot.

Ik wil nu graag dat er een onafhankelijke inspecteur komt om de staat te bekijken, en om te bepalen wat er moet gebeuren.De huisbaas wil dit dus niet. Kan ik hem hiertoe dwingen (inclusief vergoeding van de kosten)?

Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.