BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

AOW gekort door mantelzorg.

Bijdrage door gebruiker
14-10-2020
6 reacties
in 2011 gepensioneerd. Kreeg AOW gehuwd + toeslag jongere partner. wij schelen 15 jaar en zij had geen inkomen. Samen c.a. 1500,-
in juni 2016 namen wij mijn doodzieke schoonmoeder in huis om als mantelzorgers voor haar te zorgen.
SVB kwam toen met het verhaal dat ik nu AOW kreeg voor alleenstaande c.a. 750,- en géén toeslag meer.
Mijn schoonmoeder had ook AOW en wij deelden de kosten.
Kort daarna overleed mijn schoonmoeder helaas. Wel kwam de SVB dat ik nu weer gehuwd was en 750,- kreeg zonder toeslag.
Toen had ik een groot probleem Mijn huur was 1135,- p.mnd + andere vaste lasten, maar mijn schoonmoeder betaalde niet meer mee.
Gevraagd aan de SVB of ik de toeslag weer kon terugkrijgen. Antwoord nee, die krijg je nooit meer terug.
Inmiddels 1 1/2 jaar huis met tuin kwijt en woon nu in een bejaardenflat. Behoorlijke financiële problemen maar mocht wel naar de voedselbank. Daar heb ik 52 jaar voor gewerkt en omdat je voor je zieke schoonmoeder heb gezorgd krijg ik dit als dank.
Zit nog steeds zonder vloerbedekking en kasten en ben ziek door de stress.(exceem, hartproblemen, slaapproblemen etc.
Begrepen had ik dat mantelzorgboete niet doorging en dat kostendelers norm niet zou gelden voor de AOW. Waarom wel bij ons???
Klopt dit wel of niet? De SVB geeft niet thuis.
Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.