BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

19 % btw tarief op postzegels???

Bijdrage door gebruiker
28-09-2005
11 reacties

Hallo fiscalisten ,

Ik ben startende ondernemer in een webwinkel met kinderkleding.

Omdat ik alle bestellingen moet versturen bereken ik mijn klanten de kosten voor de postzegels en de AVP pakketzegels tot 5 kg. Deze worden door mij gekocht bij TPG post en hebben een btw tarief van 0 %.

Nu zegt mijn boekhouder en de belastingdienst dat ik over ontvangsten voor de postzegels (ik doe volgens hun aan wederverkoop) een BTW van 19% moet heffen aan mijn klanten.

Ik kan geen btw terugvragen (want ik betaal 0%) maar ik moet wel 19% hierover af dragen.De belasting zegt dat alleen de TPG vrijgesteld is van BTW.

Maar ik laat de bezorging toch uitvoeren via TPG?

Als ik mijn klanten zelf een pakketzegel van €5,50 laat kopen en deze met de post naar mij opsturen in een enveloppe met een postzegel van € 0,39, dan kost het mijn klant in totaal € 5,89.

Als ikzelf de zegel koop en laat de klant deze zegel betalen via de bank dan kost dezelfde zegel ineens € 6,50.

Dit klopt toch van kant???

Welke fiscalist weet het antwoord?

Want volgens mij is de belastingdienst gek geworden, of mag ik dat zo niet stellen?

mvg, een startende ondernemer.

Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.