BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Aansprakelijkheidsverzekeraar wil telefoon in beslag nemen

Bijdrage door gebruiker
24-01-2017
19 reacties
Een vriend van mij heeft geheel per ongeluk mijn telefoon uit mijn handen getikt waardoor deze op de grond viel. Hierdoor werkt het touchscreen niet meer. Omdat dit toestel wat onbekender en wat ouder is hebben de bedrijven waarmee ik contact gehad heb de onderdelen niet en kan deze dus niet gerepareerd worden. Omdat dit bij de vele bedrijven steeds niet meer kon (en een nieuwe variant van het toestel niet meer aangeboden wordt) heb ik besloten een nieuwe telefoon te kopen.

Die vriend van mij heeft contact opgenomen met zijn verzekeraar en de situatie uitgelegd. Deze zegt dat zij de telefoon willen ontvangen, bij hun aangesloten reperateur wil laten maken maar als het economisch niet rendabel is, laten ze de telefoon afvoeren.

Is dit de enige optie die er is? De telefoon hoeft van mij niet meer gerepareerd te worden omdat ik een nieuwe heb. En omdat de onderdelen vrijwel niet meer beschikbaar/te krijgen zijn, zal hun reperateur het ook niet laten maken. Maar kunnen zij dan zomaar mijn telefoon afvoeren?

Ik ben zelf tegen het opsturen van de telefoon omdat een hoop persoonlijke gegevens (bank/mails/wachtwoorden/etc) er nog op staan en ik de data dus niet kan verwijderen omdat de touchscreen niet meer werkt. Als ik de telefoon geheel van data kon wissen zou ik hem zo opgestuurd hebben maar in mijn ogen is dit een ander verhaal. Maar als ik dit meld zeggen zij dat ze niks uitkeren. Kunnen zij dit zomaar doen of heb ik zonder de telefoon op te sturen nog steeds recht op een vergoeding?
Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.