hallo,
ik heb een koelvriescombi.en daarvan begon de vriezerdeur te roesten.dus heb toen de winkel gebeld en deze hebben een ander bedrijf ingelicht.hierop kreeg ik een telefoontje van de monteur met de mededeling,ik kom langs om een nieuwe vriezerdeur te plaatsen.
nou dat was allemaal geregeld dacht ik.
de deur is vervangen,maar nu krijg ik de rekening die ik zelf moet betalen.dit soort vervangingen blijkt dus niet onder garantie te vallen roest en corosievorming.dit allemaal tegen mijn beter weten in,ik dacht dit valt gewoon onder garantie.men heeft mij er ook niet op gewezen.kijk als men had gezegt dat komt voor eigen rekening,dan had ik dit niet gedaan.heb nu wel een rek. van bijna 145euro liggen.
is het niet zo dat ze de consument hiervoor horen in telichten of moet je het als cosument allemaal maar weten wat ondergarantie valt.?
alvast bedankt.