BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Schriftelijk in gebreke stellen

Bijdrage door gebruiker
25-04-2005
2 reacties

Een half jaar geleden heb ik een Minidisc-speler gekocht bij It's. Binnen 2 weken was deze defect. Hij kon echter niet meer gerepareerd worden en de kosten voor het reparatie-onderzoek zouden voor mij zijn. Ik ben hier echter niet mee akkoord gegaan. Ik ben meerdere keren terug gegaan, omdat ik volgens de wet recht had op geld terug of een nieuw apparaat.

Door een flinke winterdepressie had ik de energie niet meer om hier moeite in te steken. Enkele dagen terug kreeg ik echter een brief of ik het ermee eens was dat het apparaat vernietigd zou worden. Ik wil echter nu mijn gelijk behalen, omdat ik meer zeer onrechtvaardig behandeld voel. Ik meen dat ik de It's schriftelijk in gebreke moet stellen en vervolgens naar de geschillencommissie kan gaan.

Ik heb echte rgeen idee hoe in zo'n brief moet opstellen. Kan iemand mij vertellen wat daar in grote lijnen in moet komen te staan?

Ook zou ik volgens de brief binnen 2 weken moeten reageren op de dagtekening van vernietiging, omdat anders mijn apparaat zowieso vernietigd wordt. Er staat echter niet bij wat ik kan doen als ik niet wil dat deze vernietigd word.

Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.