BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Hoge rekening Vodafone buitenland internet

Bijdrage door gebruiker
15-01-2013
1 reactie
Op reis in Nieuw Zeeland heb ik gebruik gemaakt van het Alles-in-1 op reis pakket van Vodafone. 20 min bellen, 20 min gebeld worden, 20 berichtjes versturen en 25 mb internet per dag voor maar 2 euro. Vaak heb ik dus ook mijn reisgenoten verteld dat ik zo'n goede deal had met mijn provider thuis. Helaas bleek dit natuurlijk niet helemaal te werken, typisch gevalletje te mooi om waar te zijn. 35 mb is niet zoveel dus wanneer ik veel op het internet wilde doen zorgde ik dat ik wifi vanuit het hostel had. Een keer heb ik een waarschuwing gehad dat mijn bundel bijna op was en ik hield mijn rekening regelmatig in de gaten, kortom ik dacht dat ik veilig was. Helaas kreeg ik op 5 december een telefoontje van Vodafone dat ik alleen in de maand december al 1200 euro aan kosten had gemaakt, meteen werd voorgesteld de helft van deze rekening en mijn hele rekening van november (265 euro)kwijt te schelden. Of ik wel meteen 200 euro wilde aanbetalen. In eerste instantie dacht ik dat dit niet vodafone zelf kon zijn maar helaas kwam ik er al snel achter dat het echt was. Omdat ik niet snap hoe ik deze kosten kan hebben gemaakt vroeg ik om een specificatie, deze kunnen ze pas geven wanneer de rekening komt, eind januari. Het aanbod om 600 euro te betalen heb ik afgeslagen, het kwam mij vrij dringend over om op deze manier maar akkoord te gaan en zo snel mogelijk 200 euro te betalen.
Mijn vermoeden is dat ik dacht wifi van het hostel te hebben maar blijkbaar dus toch via vodafone in Nederland op internet zat. Kan ik hier iets mee?
Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.