Hallo computerkenners,
Een vraagje: heb vanmiddag HDD-health even geïnstalleerd ter controle van de harde schijven. Tot mijn verbazing wordt er voor de ene schijf - dit is een Samsung (IDE) - een temperatuur van -1 aangegeven en voor de andere schijf - een Maxtor (SATA) - een temperatuur van 47 graden.
Net de computer opnieuw opgestart en de temp. loopt nog al gauw op van 24 naar nu al 39 in zo'n 20 minuten. De harde schijven voelen ook warm aan.
Nou neem ik aan dat de Samsung geen temperatuursensor aan boord heeft (??), maar hoe kan het komen dat de temp. van de schijven zo oploopt? Kan ik hier wat aan doen? Kan dit kwaad?
Computer staat momenteel zelfs 'open' (= zonder de zijwanden) en ventilator op moederbord werkt normaal.
Voor beide schijven wordt aangegeven dat de health 100% is.
Vast bedankt voor de reactie(s).